دسته‌بندی نشده

عرضه نسخه جدید فیلترینگ خانگی

 

قائم مقام شورای عالی اطلاع رسانی از اقدام این شورا برای ازسرگیری دوطرح که پیش ازاین به دلیل نبود اعتبارات کافی متوقف مانده بود خبر داد و گفت: به روز رسانی شده نرم افزار فیلترینگ خانگی و تولید نسخه اداری نرم افزار فیلترینگ برای ادارات و سازمانها در دستور کار شورای عالی اطلاع رسانی قرار گرفت.
 
 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, سعید سالاریان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به استقبال صورت گرفته از نسخه نخست نرم افزار نظارت والدین بر مصرف اینترنت که با نام نرم افزار فیلترینگ خانگی شناخته می شود، اظهار داشت: این طرح در زمان بهره برداری مورد توجه و استفاده خانواده ها قرار گرفت اما به دلیل نبود اعتبارات مالی کافی تکمیل و ارائه نسخه کاملتر این نرم افزار مسکوت ماند.

وی با بیان اینکه نسخه ادارای نرم افزار فیلترینگ نیز که با هدف مدیریت توزیع و نظارت اینترنت در ادارات قرار بود سال گذشته عرضه شود به دلیل همین نبود اعتبارات متوقف شد، اضافه کرد: این نرم افزار سطوح دسترسی کارمندان را در ادارات و سازمانها طبقه بندی کرده و امکان نظارت مدیران در رفتار اینترنت کارمندان را فراهم می کند.

سالاریان با تاکید براینکه عرضه دو نرم افزار فیلترینگ خانگی و اداری در قالب اجرای طرح توليد و ساماندهي محتواي الكترونيكي – تسما -در دستور کار شورایعالی اطلاع رسانی قرار گرفته و از جمله پروژه های مصوب این شورا محسوب می شود، افزود: به محض دریافت اعتبارات مالی این دو پروژه، با شرکتهای مرتبط بخش خصوصی برای آماده سازی آنها وارد مذاکره شده و در صورتی که بتوانیم تامین مالی این پروژه ها را به صورت مطلوب به عهده گیریم امکان عرضه رایگان آنها نیز وجود خواهد داشت.

قائم مقام دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی با بیان اینکه این شورا در سال ۹۱ هیچ اعتباری در قالب تملک دارایی سرمایه ای از دولت دریافت نکرده است، گفت: دولت درسال گذشته بیشتر به پروژه های مهر ماندگار پرداخت و از این جهت پروژه های عمرانی سایر دستگاهها اعتبار کافی دریافت نکرد؛ امسال نیز به رغم بودجه دیده شده در جدول بودجه، هیچ اعتباری هنوز به شورایعالی اطلاع رسانی تخصیص داده نشده است.

وی اجرایی شدن دو طرح را مستلزم تامین اعتبار دانست و خاطرنشان کرد: ارائه نسخه بروز رسانی شده فیلترینگ خانگی و فیترینگ ادارات توسط بخش خصوصی و با حمایت مادی و معنوی شورایعالی اطلاع رسانی انجام می شود.

به گزارش مهر، شوراي عالي اطلاع رساني ارائه نرم افزار فيلترينگ اداري براي سازمان ها و ادارات دولتي و غير دولتي را با هدف مديريت بهينه استفاده از اینترنت و پایش آن در ادارات در دستور کار قرار داده است.

هم اکنون نرم افزار فيلترينگ خانگي نیز به صورت رايگان در سايت اينترنتي شوراي عالي اطلاع رساني به نشاني www.scict.ir قابل دانلود است؛ این نرم افزار با این هدف در اختيار والدين قرار گرفت تا كنترل بهتر و بيشتري بر فرزندان خود در استفاده از محيط اينترنت داشته باشند.

 
 
 
 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا