فیلم

مایکروسافت، رایانه لوحی را ارزان می‌کند

شرکت مایکروسافت قیمت رایانه لوحی Surface Pro را از پایان هفته جاری ۱۰۰ دلار ارزان می‌کند و این در حالی است که مایکروسافت برای ساخت و تبلیغات آن هزینه بیشتری پرداخت کرده است.

خبرگزاری فارس: مایکروسافت، رایانه لوحی را ارزان می‌کند

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, شرکت مایکروسافت قیمت رایانه لوحی Surface Pro را از پایان هفته جاری ۱۰۰ دلار ارزان می‌کند و این در حالی است که مایکروسافت چند روز قبل اعلام کرده بود هزینه‌ای که برای ساخت و بازاریابی رایانه‌های لوحی خود صرفه کرده از درآمد به‌دست آمده در این زمینه بیشتر بوده است.

این کاهش قیمت که نخستین بار پایگاه اینترنتی  The Verge آن را گزارش داد باعث می‌شود تا قیمت مدل‌های ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی این رایانه لوحی به‌ترتیب به ۷۹۹ و ۸۹۹ دلار برسد.

لازم به ذکر است این تخفیف در حالی صورت می‌گیرد که شرکت مایکروسافت سه هفته قبل قیمت مدل دیگر رایانه لوحی خود موسوم به Surface RT را تا ۳۰ درصد کاهش داد.

رایانه لوحی Surface RT در اکتبر سال گذشته معرفی شد و فروش آن طی این دوره زمانی اندکی بیشتر شده است. شرکت مایکروسافت هفته گذشته با انتشار گزارشی اعلام کرد که طی پاییز گذشته تاکنون از فروش رایانه‌های لوحی خود موفق به کسب درآمد ۸۵۳ میلیون دلاری شده است.

این رقم از سرمایه‌گذاری ۹۰۰ میلیون دلاری مایکروسافت برای طراحی و ساخت رایانه لوحی Surface RT کمتر بوده است. لازم به ذکر است که شرکت مایکروسافت برای تبلیغات سیستم‌عامل ویندوز ۸ و رایانه لوحی Surface به صورت جداگانه ۸۹۸ میلیون دلار پرداخت کرده بود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا