دسته‌بندی نشده

مخالفت با رسیدگی در شورای عالی فضای مجازی

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از جلسه مشاور رییس‌جمهور با نمایندگان شش وزیر عضو شورای عالی فضای مجازی در راستای رفع فیلتر فیس‌بوک خبر داد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  فاطمه رهبر نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: هفته گذشته محمدرضا صادق مشاور رییس‌جمهور با نمایندگان شش وزیر عضو شورای عالی فضای مجازی (وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات، دادگستری، ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش) در دفتر خود جلسه‌ای با موضوع هماهنگی در راستای رفع فیلتر فیس‌بوک برگزار کرده است.
رهبر افزود: برگزاری این جلسه سوالاتی را به ذهن متبادر می‌کند که خوب است آقای صادق درباره آنها توضیح دهند.
وی افزود: جدای از نوع دعوت و محتوای این جلسه، آقای صادق باید به این سوال پاسخ دهد که آیا از طرف شخص رییس‌جمهور مامور به انجام این کار شده یا اینکه به صورت فردی تصمیم به برگزاری چنین جلسه‌‌ای گرفته است؟
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: معلوم نیست که آیا این شش وزیری که نمایندگان آنها در جلسه حضور داشتند، در جریان این جلسه و موضوع آن بوده‌اند یا خیر؟
رهبر با بیان اینکه باید دید انگیزه و تلاش آقای صادق برای رفع فیلتر فیس‌بوک چه مبنایی دارد که این جلسه را تشکیل داده، گفت: باید از ایشان پرسید که آیا با دیگر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها هم در این باره صحبت شده و یا خواهد شد؟
وی با تاکید بر اینکه این موضوع در مجلس پیگیری می‌شود، به حکم رهبر معظم انقلاب برای شورای عالی فضای مجازی اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف این شورا، صیانت از فضای مجازی کشور است، از طرفی مقام معظم رهبری چهارشنبه در جمع بسیجیان فرمودند «آنها (دشمنان) در این خیال خام و احمقانه بودند که شبکه‌های اجتماعی توییتر و فیس‌بوک می‌تواند نظام اسلامی را براندازد، به همین علت تمام امکانات خود را به خط کردند»، بنابراین کاملا نقش و کارکرد فیس‌بوک و شبکه‌های اجتماعی دیگری که در همین سبک هستند، نه تنها برای ما بلکه برای کل کشورهای جهان
ثابت شده است.
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس افزود: توقع می‌رود با توجه به حضور مبتکران، نخبگان و دانشمندان جوان کشورمان، به جای آنکه نسخه‌های غربی و شبکه‌های این‌چنینی را ترویج کنیم، فضای مجازی داخلی را برای خودمان باز کنیم که جایگزین این دست شبکه‌های اجتماعی
شوند.
رهبر در پایان گفت: آیا اصلا مشکل اساسی فضای مجازی و فرهنگی کشور، رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر و از این قبیل سایت‌هاست؟ دستگاه‌های فرهنگی ما باید به فکر چاره‌ای دیگر برای مسایل فرهنگی کشور باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا