دسته‌بندی نشده

مرحوم دکتر معتمدنژاد مفاهیم جدیدی را در حوزه ICT خلق کرد

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک مهندس نصرا… جهانگرد در همایش نکوداشت دکتر کاظم معتمد نژاد، افزود: گذار به جامعه اطلاعاتی،‌ یکی از رویدادهای مهم در عرصه جهانی بود که از سال ۲۰۰۲ آغاز شد.


وی افزود: ایران در رویدادهایی که بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ در حوزه جامعه اطلاعاتی رخ داد،‌ حضور حرفه ای مداوم و تاثیر گذار داشته و در این مسیر، دکتر معتمد نژاد نقش برجسته و شایسته ای داشتند.

وی خاطرنشان کرد: طی پنج سال و با همراهی و همکاری دکتر معتمد نژاد در ‌۵۰ جلسه بین المللی و نشست منطقه ای در تهران، پاریس، ژنو و تونس، حضور موثر داشتیم و از ادبیات و نظرات ایشان در بخش های مختلف استفاده می کردیم.

معاون وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که نظرات دکتر معتمد نژاد در این بخش مترقی و به روز بود، تصریح کرد: علاوه بر سند نخست اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی، در سند دوم این اجلاس نیز که به سند اقدام معروف بوده و در آن ۱۱ بند پیش بینی شده که ملاک فعالیت تمامی نهادهای جهانی قرار دارد،‌ از نکات و نظرات دکتر معتمد نژاد استفاده شده است.

وی پدر علم ارتباطات ایران را انسانی خلاق، در اندیشه و رفتار توصیف و تاکید کرد: ایشان،‌ مفاهیم جدیدی را در حوزه ICT با توجه به اطلاعات به روزی که داشتند خلق کرده و در مجموعه مذاکرات حضوری گسترده و عمیق داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا