دسته‌بندی نشده

ملحق شدن Google به اتحادیه FIDO برای حذف رمز

 

 

 

رمزشرکت Google که طی سالهای اخیر کوشیده است روشهای مطمئن تری را جایگزین روش رایج وارد کردن رمز (password) کند به اتحادیه نوپای FIDO که همین هدف را دنبال می کند ملحق شده است.

اتحادیه FIDO یا Fast IDentity Online  که سال گذشته تشکیل شد می کوشد تا هویت سنجی رایج فعلی را که بر اساس وارد کردن رمز می باشد با هویت سنجی دو مرحله ای قدرتمند و امن جایگزین کند.

در حال حاضر Google هویتی سنجی دو مرحله ای را برای سرویس Gmail به اجرا گذاشته است. در این روش کاربر باید علاوه بر وارد کردن رمز، کدی که Google به تلفن همراه او ارسال می کند را نیز برای ورود به سرویس ایمیل وارد کند. شرکت های Apple و Facebook از دیگر شرکتهایی هستند که پس از Google این روش را در اختیار کاربران خود قرار دادند. اما هیچ یک از این شرکتها این نوع هویت سنجی را به عنوان روش پیش فرض و اجباری فعال نکرده اند.

اتحادیه FIDO می کوشد از روشهای قدرتمند هویت سنجی نظیر TPM، Token و … بهره گرفته و آنرا به یک استاندارد تبدیل کند.

ملحق شدن Google به FIDO می تواند انرژی مضاعفی به این اتحادیه دهد. ضمن اینکه Google سالهاست که بدنبال امن تر کردن روش هویت سنجی سرویس های خود بوده است و اکنون انتظار می رود نتایج تحقیقات مهندسین Google سبب تسریع روند ایجاد یک استاندارد واحد هویت سنجی شود.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا