دسته‌بندی نشده

نام و لباس روبات انسان‌نمای ایرانی را شما انتخاب کنید

طرح کلان ملی توسعه کاربردی روباتیک الهام گرفته از طبیعت (روبات انسان‌نما)، دیروز با حضور رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران مورد بازدید قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, دکتر محمود کمره‌ای،‌ رییس پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران در حاشیه بازدید رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از طرح روبات انسان‌نما با بیان اینکه در بحث روبات انسان‌نما موضوع پوشش و نام آن به مسابقه گذاشته شده است، گفت: پوشش این روبات باید به نحوی باشد که علاوه بر داشتن برخی نمادهای کشور به گونه‌ای نباشد که برای خارج از کشور دافعه ایجاد کند.

برگزاری نخستین مرحله مسابقه ملی طراحی بدنه روبات انسان‌نما
دکتر یوسفی کما، مجری طرح کلان ملی روبات انسان‌نما درباره برگزاری نخستین مرحله مسابقه ملی طراحی بدنه روبات انسان‌نما، گفت: با توجه به اینکه ظاهر روبات به عنوان نماد روبات ملی برای ما بسیار حایز اهمیت است بنابراین طی فراخوانی از طراحان صنعتی دعوت به عمل آوردیم و شاخص‌ها و ویژگی‌های مورد توجه را به آنها انتقال دادیم تا بر اساس آن روباتی که در نهایت رونمایی می‌شود به عنوان روبات ملی مشخصه‌های مدنظر را داشته باشد.
وی درخصوص ویژگی‌های روبات گفت:‌ روبات باید شاخصه‌های ایرانی را داشته باشد و مولفه‌های مربوط به معماری و طراحی ایرانی در آن مشاهده شود. ‌
به گفته یوسفی کما، این دوره از مسابقات ملی طراحی بدنه روبات انسان‌نما در آبان جمع بندی و طرح نهایی انتخاب می‌شود.
وی با بیان اینکه سورنا ۱ نسخه اول روبات انسان‌نمای ایرانی ساخت دانشگاه تهران در سال ۸۷ رونمایی و سورنا ۲ در سال ۸۹ رونمایی شد، گفت: سومین روبات که نسخه پیشرفته تر سورناست تا یک سال و نیم دیگر رونمایی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا