دسته‌بندی نشده

نخستین خلف وعده وزیر ارتباطات

 

 

 

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک، “برای نخستین بار و با دستور دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، یک نماینده از بخش خصوصی در کمیسیون تنظیم مقررات حضور خواهد داشت.”

regool.jpg
این پاراگرف اول خبری بود که در تاریخ پانزدهم مهرماه روی سایت رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درج شد. 
در بخش دیگری از این خبر آمده بود: “مهندس جهانگرد، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در نشستی با اعضای نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این برای نخستین بار است که مقرر شده تا نماینده بخش خصوصی در بالاترین سطح تصمیم‌گیری حضور داشته باشد.
وی افزود: دکتر واعظی با تسلط ویژه ای که به امور این حوزه دارد، توجه خاصی به بخش خصوصی داشته و از فعالیت‌های این بخش حمایت می‌کند و در همین راستا،‌ درهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روی فعالیت‌های بخش خصوصی باز است.”
این خبر بلافاصله واکنش برخی رسانه‌ها را در پی داشت و برخی حتی درباره نام اشخاصی که به نمایندگی از بخش خصوصی در این کمیسیون حضور خواهد داشت گمانه‌زنی‌هایی کردند. 
خبر مذکور برای بخش خصوصی و مشخصاً اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نیز خبر خوبی بود. چراکه این سازمان از سال‌ها قبل در پی ورود به مراجع تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است. این موضوع تحرکاتی را نیز در میان فعالان این صنف نیز ایجاد کرد و لابی‌ها برای معرفی فرد مورد نظر آغاز شد.
اما در حالیکه نظام‌ صنفی‌ها همچنان در تب و تاب و انتظار برای ارسال نامه‌ای جهت معرفی نماینده خود برای حضور در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بودند، به ناگاه خبر انتصاب اعضای این کمیسیون به دستشان رسید.
روز گذشته در خبرها آمد: “با موافقت دولت سیداحمد معتمدی (مشاور وزیر ارتباطات) ، نصرالله جهانگرد (معاون وزیر ارتباطات و عضو هیات مدیره مخابرات) و مسعود اخوان‌فرد (کارشناس حقوق قضایی و عضو هیأت علمی دانشگاه مالک اشتر) به عنوان اعضای کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعیین شدند.
بر اساس این گزارش هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به استناد بند(ه) ماده (۶) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات-مصوب ۱۳۸۲- تصویب کرد؛ سید احمد معتمدی، نصرالله جهانگرد و مسعود اخوان فرد به عنوان اعضای کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعیین می شوند.
این مصوبه مورخ ۱۳/۹/۱۳۹۲ از سوی اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.”
به این ترتیب تب و تاب بخش خصوصی فروکش کرد و نخستین وعده‌ صریح از سوی وزیر ارتباطات در مورد عضویت یک نماینده از بخش خصوصی در این کمیسیون به بار ننشست.
اگرچه خصوصی‌ها از انتصابات اخیر چندان ناخشنود نیستند. چه به هر حال معتمدی و جهانگرد چهره‌های شناخته شده و مورد قبول خصوصی‌ها به شمار می‌روند. شاید هم دکتر معتمدی وزیر اسبق ارتباطات که حالا سمت دولتی ندارد به عنوان نماینده بخش خصوصی به این کمیسیون راه یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا