دسته‌بندی نشده

نسل پنجم بین ۳۰ تا ۵۰ برابر نسل چهارم موبایل

سرعت 5 جیاگنا- همه ما درباره اینترنت گوگل و سرعت گیگابیتی آن شنیده‌ایم اما آزمایش موفقیت‌آمیز نسل پنجم موبایل/ ۵G توسط ورایزون نشان داد سرویس «گوگل فایبر» در برابر آن هیچ است!

 

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا)  به نقل از خبرآنلاین، تست اولیه ۵G توسط اپراتور مخابراتی آمریکایی در والتهام ماساچوست و سان‌فرانسیسکو نشان داد دانلود فیلم «نگهبانان کهکشان»/Guardians of the Galaxy تنها ۱۵ ثانیه انجام شد درحالی‌که این کار با کانکشن LTE بیش از ۶ دقیقه طول کشید.

 

نسل پنجم بین ۳۰ تا ۵۰ برابر نسل چهارم موبایل است و قرار است از سال ۲۰۱۷ به‌صورت تجاری در مدار قرار گیرد. از سوی تنها تست سرعت کافی نیست و اپراتورها باید منتظر شوند تا سازندگان موبایل و تبلت بتوانند تراشه‌های مجهز به ۵G را نیز ساخته و عرضه کنند تا روی این تراشه‌ها نیز سرعت دانلود و نقل‌وانتقال فایل مشخص شود.

 

ورایزون در ۱۲ ماه آینده تست آزمایشگاهی را به بیرون برده و روی ابزارهای پیشنهادی نیز آزمایش خواهد کرد. گفتنی است کره جنوبی اولین کشور است که ۵G در آنجا راه‌اندازی می‌شود و المپیک زمستانی ۲۰۱۸ و سپس المپیک تابستانی توکیو در سال ۲۰۲۰ با ۵G کاربران را شگفت‌زده خواهد کرد.

 

ریما قریشی مدیر استراتژیک اریکسون ضمن ابراز خوشحالی از توسعه ۵G گفت بسیار علاقه‌مندند تا زودتر این توانایی را توسعه دهند.

 

در کنار آن حکومت امریکا باید پهنای باند فرکانسی ۵G را نیز آزادسازی کرده و در اختیار اپراتورها برای تجاری‌سازی محصول قرار دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا