دسته‌بندی نشده

نصب یک لوله کشی خنک کنند در گوشی های هوشمند جدید

 

 

 

necشرکت NEC به‌تازگی گوشی هوشمند جدیدی را مبتنی بر پردازنده چهار هسته‌ Qualcomm روانه بازار کرده است که مجهز به لوله‌های خنک‌ کننده مویرگی با قطر ۰٫۶ میلیمتر است.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، تا پایان سال جاری میلادی نسل جدیدی از گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم خنک کننده مبتنی بر مایعات وارد بازار خواهند شد.

شرکت‌های بزرگ تولیدکننده تلفن‌همراه در جهان اعلام کردند که این روزها به‌دنبال لوله‌های خنک کننده فوق باریکی هستند که می‌توانند با پردازنده‌های پرقدرت و پرحرارت سازگاری یابند و از دمای آن‌ها بکاهند.در حال حاضر بیشتر گوشی‌های هوشمندی که در بازار فروخته می‌شوند از رادیاتورهای گرافیتی که روی تراشه‌ها نصب می‌شود برای کاهش دمای خود استفاده می‌کنند و از این طریق دمای بخش‌های داخلی گوشی کاهش می یابد.

البته باید توجه داشت زمانی که از توان پردازنده به میزان بیشتر استفاده می‌شوند، محدودیت‌‌های این فناوری نمایان می‌گردد و در نتیجه شکایت‌های کاربران مبنی بر داغ شدن گوشی‌ پس از استفاده طولانی را باعث می‌شود.

اما لوله‌های مویرگی مخصوص عبور سیالات  و مایعات که به تازگی ساخته شده‌اند قادر خواهند بود این حرارت تولید شده را به‌صورت کارآمدتر از تراشه خارج کنند. این لوله ها در اصل حرارت تولید شده را کاهش نمی‌دهند، اما قادر خواهند بود به طور گسترده در تمام مناطق گوشی حضور داشته باشند و از طریق مایعات خنکی که از داخل آن‌ها عبور می‌کند گرما را به قسمت بیرونی انتقال دهند.

در همین راستا شرکت NEC به‌تازگی گوشی هوشمند جدیدی را مبتنی بر پردازنده چهار هسته‌ Qualcomm روانه بازار کرده است که شامل سیستم لوله‌کشی یاد شده می‌شود و این طور که پایگاه‌های خبری گزارش داده‌اند، از لوله‌هایی استفاده می‌کند که قطر آن‌ها تنها ۰٫۶ میلیمتر است و بر این اساس می‌توان آن‌ها را بسیار باریک‌تر از لوله‌های خنک‌کننده اولترابوک‌ها با قطر یک تا ۱٫۲ میلیمتر دانست.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا