دسته‌بندی نشده

نقش رسانه‏های اجتماعی در رویدادهای پس از انتخابات

علیرغم پایان یافتن فصل تبلیغات، انجام انتخابات و اعلام نتایج و مشخص شدن رییس جمهور جدید، شبکه‏ها و رسانه‏های اجتماعی هنوز در حال و هوای انتخاباتی قرار دارند.

نقش رسانه‏های اجتماعی در رویدادهای پس از انتخابات

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, در ادامه برخی فعالیت‏ها و تجربه‏های اجتماعی (به مفهوم شکل‏گرفته در فضای رسانه‏‎های اجتماعی آنلاین) پس از انتخابات از جمله تعقیب لحظه به لحظه رییس‏جمهور منتخب از سوی کاربران، شکل‏گیری کارناوالِ مجازیِ «روحانی مچکریم»، ایجاد کمپین‏های مطالبه‏گرانه از دولت جدید و مباحث حول انتخاب اعضای کابینه را مرور می‏کنیم.

تعقیب لحظه به لحظه رییس‏جمهور منتخب
از لحظه اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری، کاربران شبکه‏ها و رسانه‏های اجتماعی لحظه به لحظه پیگیر اخبار مربوط به رییس‏جمهور منتخب بوده‏اند. 

تمامی مصاحبه‏ها، دیدارها، سفرها و سایر فعالیت‏های رییس‏جمهور جدید را کاربران رسانه‏های اجتماعی دنبال می‏کنند و به شیوه‏های مختلف به آن واکنش نشان می‏دهند. 

این فضای تعقیب‏کنندگی در میان کاربران اجتماعی فضای مجازی از همان روز انتخاب رییس جمهور جدید و به‏خصوص در نخستین کنفرانس خبری او نمایان شد. 

نخستین کنفرانس خبری رییس جمهور علاوه بر بخش زنده در رادیو و تلویزیون، از سوی کاربران توییتر هم پوشش داده شد. 

کاربران توییتر لحظه به لحظه مهم‏ترین بخش‏های صحبت‏های روحانی و همچنین حواشی این کنفرانس خبری را پوشش دادند و علاوه بر این، نظرات و احساسات‏شان را نیز درباره صحبت‏های روحانی و خبرنگاران پرسش‏گر توییت کردند. 

نقطه اوج این کنفرانس خبری جایی بود که رییس جمهور جدید گفت: «مردم در خیابان‌ها، مجامع، ورزشگاه‌ها و فضای مجازی غوغا کردند». اشاره روحانی به غوغای مردم در «فضای مجازی» که به‏عنوان به‏رسمیت شناخته‏شدن فعالیت‏های آنلاین اجتماعی تلقی شد با واکنش مثبت کاربران شبکه‏های اجتماعی همراه بود. 

پیگیری اخبار مربوط به رییس جمهور جدید در فضای رسانه‏های اجتماعی هم از جانب موافقان و هم از جانب مخالفانش در سایر رویدادهای مربوط به او نیز با جدیت دنبال شد و در روزهای پس از انتخابات ده‏ها هزار پست و توییت درباره او منتشر شد. 
فضای مجازی در ایام پس از انتخابات نشان داد رییس جمهور جدید زیر ذره‏بینِ نگاهِ نکته‏سنج کاربران رسانه‏های اجتماعی قرار دارد و از این روی کار دشواری پیش روی خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا