هشدار انگلیس به نیویورک تایمز: اسناد اسنودن را نابود کنید

دولت انگلیس از مدیران روزنامه نیویورک تایمز خواسته تا کپی‌های اسنادی که توسط ادوارد اسنودن افشا شده را امحا کنند.

خبرگزاری فارس: هشدار انگلیس به نیویورک تایمز: اسناد اسنودن را نابود کنید

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, اسنادی که مدنظر دولت انگلیس است مربوط به عملیات نهادهای جاسوسی آمریکا با همکاری نهادهای جاسوسی در بریتانیا و به خصوص سازمان GCHQ است.

درخواست انگلیس در این زمینه از سوی سفارت انگلیس در واشنگتن تحویل سردبیر اجرایی روزنامه نیویورک تایمز یعنی جیل آبرامسون شده و وی با سکوت آن را پذیرفته است.

منابع مطلع می گویند دولت انگلیس قصد داشته درخواست مشابهی را تحویل مجله تایمز دهد، اما هرگز این کار را نکرده است. مشخص نیست علت این تغییر تصمیم چه بوده است.

روز جمعه آلن روزبریجر سردبیر روزنامه گاردین بیانیه ای عمومی صادر کرد و اعلام نمود روزنامه وی که با تهدید شکایت مقامات انگلیسی مواجه شده بود در تاریخ 20 جولای کپی‌های اسناد افشا شده که از اسنودن دریافت کرده بود را نابود کرده است.

به گفته روزبریجر،گاردین دو روز بعد در تاریخ 22 جولای به مقامات انگلیسی اطلاع داده که مطالب مربوط به GCHQ به روزنامه نیویورک تایمز و یک گروه تحقیقاتی مستقل روزنامه نگاری موسوم به ProPublica تحویل داده شده اند. به همین علت هم اکنون روزنامه نیویورک تایمز هدف سازمان های جاسوسی انگلیس قرار گرفته است. دولت انگلیس هنوز در مورد این خبر واکنشی از خود نشان نداده است.

هیچ محصولی یافت نشد.

دکمه بازگشت به بالا