نقد و بررسی

هشدار «کارآفرین» در مورد کلاهبرداری‌های الکترونیکی

بانک کارآفرین در اطلاعیه‌ای از مردم خواست مراقب کلاهبرداری‌های الکترونیکی در قالب تماس‌های تلفنی و پیامک‌های مشکوک و کلاهبرداری‌های افراد سودجو از پایانه‌های فروش و خودپرداز باشند و در انجام امور مالی خود هوشمندانه عمل کنند.

 به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, براساس اطلاعات دریافتی، اشخاصی طی تماس‌ تلفنی با افراد مختلف و اعلام آمادگی برای پرداخت تسهیلات کلان و یا اعلام برنده‌ شدن مشتریان در قرعه‌‌کشی‌های مختلف، اقدام به کلاهبرداری و اخذ وجوه به صورت الکترونیکی کرده و از روش‌هایی نظیر درخواست معرفی شماره کارت بانک، اخذ شماره سریال کارت شارژ تلفن همراه استفاده و به اطلاعات مشتریان دسترسی پیدا می‌کنند.
این بانک با تاکید بر ضرورت هوشیاری مشتریان در خصوص کلاهبرداری‌های مختلف الکترونیکی، از آنها خواست از ارایه اطلاعات کارت‌های بانکی و حساب‌های شخصی خود به دیگران خودداری کنند. این اطلاعیه تاکید می‌کند انتخاب زبان انگلیسی یا فارسی در خودپرداز، هیچ تاثیری بر ارایه خدمات بانکی ندارد، بنابراین از هم‌وطنان خواست در صورتی که شخصی درخواست تغییر زبان دستگاه را کرد به او مظنون شده و با دقت بیشتری عمل کنند. در ضمن وارد کردن رمز کارت در زمان خرید باید توسط شخص دارنده کارت صورت گیرد و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در زمان خرید توسط دستگاه pos، رمز خود را تغییر دهند. همچنین دارندگان دستگاه pos باید در تحویل دستگاه به مسوول پشتیبان دقت لازم را داشته باشند و فقط پس از احراز هویت و حصول اطمینان از مسوولیت مراجعه‌کننده، آن را تحویل دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا