فناوری اطلاعات

هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال ۱۷ مهر برگزار می شود

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری هفتمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال ۱۷ تا ۲۶ مهرماه امسال خبر داد.
 
به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, حسن علیزاده با بیان اینکه هفتمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در قالب ۱۱ بخش مهرماه در مصلی امام خمینی تهران (ص) برگزار می‌شود اظهار داشت: نشر دیجیتال، فناوری و هنرهای دیجیتال، خانواده و رسانه های دیجیتال، تلفن همراه، رسانه های برخط، بین الملل، دانش دیجیتال، فرصتها و تهدیدها، مسابقات و سرگرمی ها، مراکز فرهنگی دیجیتال و سازمانها و نهادها بخش های مختلف این نمایشگاه را تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه تاکید برپایی امسال نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال بر حوزه محتوا است، ادامه داد: سال گذشته بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰هزار نفر از ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال دیدن کردند و پیش‌بینی می‌شود امسال به این آمار حدود ۱۰ درصد افزوده شود.

علیزاده از تقویت بخش دانش آموزی نمایشگاه رسانه های دیجیتال و نیز معرفی شبکه ملی اطلاعات در این نمایشگاه خبر داد و گفت: دریافت آثار برای حضور در جشنواره رسانه های دیجیتال نیز تا ۱۵ آبان ماه ادامه خواهد داشت و مراسم اختتامیه این جشنواره نیز در آذرماه خواهد بود.

وی در همین حال از برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌ها در هفتمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال و رونمایی از آثار مکتوب در حوزه‌ فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال خبر داد و افزود: برای نخستین بار امسال کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر‌، فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در این نمایشگاه برگزار خواهد شد که تاکنون حدود ۲۰ کشور از جمله آمریکا،‌ فرانسه‌، هند،‌ سریلانکا‌، تایوان‌، قطر و فنلاند برای حضور در این کنفرانس اعلام آمادگی کرده‌اند.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با تاکید براینکه این نمایشگاه آخرین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در دولت دهم است تصریح کرد: در همین حال مراسم اختتامیه جشنواره‌های “رسانه دیجیتال خانواده” و “رسانه دیجیتال مهدوی” هفته جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا