دسته‌بندی نشده

وزارت‌ جوانان با ایجاد ‌سایت‌‌همسریابی موافق است

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت موضوع ازدواج‌های دانشجویی گفت: ما به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها پیشنهاد می‌دهیم تا این نهاد به عنوان مجری ازدواج‌های دانشجویی، سایت همسرگزینی را راه‌اندازی کند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,
 مسعود امینی در خصوص پیشنهاد وزارت جوانان به وزارت علوم برای تهیه آیین‌نامه دفاتر ازدواج آسان در دانشگاه‌ها افزود: طبق این پیشنهاد قرار بود تا وزارت علوم آیین‌نامه اجرایی ایجاد دفاتر ازدواج آسان در دانشگاه‌ها را تهیه کرده و وزارت جوانان نیز حمایت‌های لازم را در این زمینه انجام دهد. وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع ازدواج، وزارت جوانان پیشنهاد می‌دهد که با تعامل وزارتخانه‌های علوم، جوانان و نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، سایت همسرگزینی برای دانشجویان راه‌اندازی شود.

به گفته مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان، با توجه به اینکه یک دهه از شروع ازدواج‌های دانشجویی می‌گذرد و این نوع ازدواج طبق آمارهای رسمی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها کمترین درصد طلاق را دارد، بنابراین طبق پیشنهاد وزارت جوانان، با راه‌اندازی سایت همسرگزینی از سوی نهاد، دانشجویان می‌توانند برای انتخاب همسر به صورت استانی و سراسری اقدام کرده و این انتخاب صرفا محدود به دانشگاه محل تحصیل آنان نخواهد شد.
به گفته وی، با راه‌اندازی سامانه همسرگزینی از سوی نهاد با همکاری وزارتخانه‌های علوم و جوانان، دانشجویان می‌توانند همسر هم کفو و مناسب خود را در حوزه وسیع‌تری به صورت سراسری و استانی انتخاب کنند، ضمن آنکه نهاد می‌تواند از تجارب فنی و تخصصی وزارت جوانان برای راه‌اندازی این سایت استفاده کند.
مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در پایان با تاکید بر اینکه توجه به نیاز اولیه جوانان امری مهم بوده و همکاری حوزه‌های مربوطه را می‌طلبد، گفت: با راه‌اندازی سایت همسرگزینی، بسیاری از مشکلات جوانان در حوزه ازدواج حل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا