دسته‌بندی نشده

وزیر ارتباطات: افزایش تعرفه تلفن ثابت قانونی نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد افزایش تعرفه شرکت مخابرات غیرقانونی است و در صورت اجرا، مسئولان مخابرات به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

خبرگزاری فارس: افزایش تعرفه تلفن ثابت قانونی نیست/ پیگیری قضایی می‌کنیم
 

محمود واعظی در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: بر اساس اختیاراتی که مجلس شورای اسلامی به کمیسیون تنظیم مقررات داده است، تنها مرجعی که می‌تواند تعرفه‌های مخابرات را تعیین کند و افزایش دهد این کمیسیون است.

وی گفت: کمیسیون تنظیم مقررات، تاکنون تصمیمی برای افزایش نرخ تعرفه تلفن های ثابت نگرفته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین تاکید کرد: مخابرات باید رویه کنونی را کنار بگذارد، چون زمانی که به سود مخابرات است،‌ این شرکت به سوی کمیسیون تنظیم مقررات حرکت می کند و زمانی که به سودش نیست، تمایل به شورای رقابت دارد.

واعظی افزود: شورای رقابت اختیاری برای مشخص کردن تعرفه ندارد و بر اساس استعلامی که از معاون حقوقی ریاست جمهوری صورت گرفت، مشخص شد که این اختیار تنها بر عهده کمیسیون تنظیم مقررات است.

وی گفت: از دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور نیز درباره تعرفه سوال شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره افزایش پهنای باند نیز گفت: در برنامه ۱۰۰ روزه امیدواریم پهنای باند از ۷۲ گیگابیت بر ثانیه به حدود ۹۵ برسد.

پیش از این سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفته بود: تعرفه های جدید تلفن ثابت، در قبوض مهر مشتریان این شرکت اعمال خواهد شد.

داود زارعیان افزود: افزایش تعرفه تلفن ثابت بر اساس مصوبه شورای رقابت صورت گرفته و شرکت مخابرات به تصمیمات قانونی پایبند است.

وی درباره تعرفه جدید تلفن ثابت گفت: تعرفه هر پالس تلفن ثابت از  ۵۱۰۳ ریال به ۵۸۷۱ ریال افزایش خواهد یافت.

در همین حال، معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد: شرکت مخابرات بر اساس قانون، حق افزایش تعرفه های تلفن ثابت را ندارد.

لطف الله سبوحی افزود: درخواست افزایش تعرفه های تلفن ثابت در جلسه کمیسیون تنظیم مقررات به تصویب نرسید و در صورت تغییر تعرفه ها، مخابرات خود را در مقابل دولت و مردم قرار داده است.

وی همچنین گفت: کمیسیون تنظیم مقررات، مجری قانونی تعیین تعرفه های جدید است و شرکت مخابرات باید تصمیمات این کمیسیون را اجرا کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا