دسته‌بندی نشده

وعده وزیر ارتباطات: اینترنت ارزان می‌شود

وزیر ارتباطات گفت: از اعضای هیات مدیره مخابرات خواسته‌ایم در مورد تصمیم‌گیری برای ودایع مشترکان و نیز قطع سریع مکالمات تلفنی به دلیلی بدهی که با نارضایتی مشترکان همراه است تجدیدنظر کنند.


محمود واعظی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با افزایش پهنای باند اینترنت تعرفه فروش این خدمات به شرکت‌های اینترنتی کاهش پیدا می‌کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه ‌ای وزارت ارتباطات برای رفع مشکلات اینترنت و پهنای باند لاک پشتی خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم که سرعت اینترنت بیشتر باشد تا جوابگوی نیازهای مردم باشیم و امیدواریم تا دو سال آینده اتفاقات خوبی را در این حوزه رقم بزنیم تا دیگر پهنای باند لاک پشتی نداشته باشیم.

*پس از پایان انحصار رایتل، پروانه فعالیت نسل سه و چهار را صادر کنیم
به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک، وی در مورد نسل چهارم تلفن همراه در کشور نیز گفت: زمانی که انحصار دوره فعالیت اپراتور رایتل تمام شود بنا بر این است که برای اپراتورهای متقاضی که شرایط ما را بپذیرند پروانه فعالیت نسل سه و چهار صادر کنیم.
وزیر ارتباطات با بیان این که این دوره انحصار نیمه اول سال آینده برداشته می‌شود، گفت: در زمینه رایتل بحث ما بحث جریمه نیست و این اپراتور از نظر ارائه خدمات مکالمات تصویری حقی داشته که باید بر اساس پروانه این سرویس را ارائه می کرد اما به دلیل مشکلات این سرویس هم اکنون ارائه نمی شود و ما باید در برخوردمان با رایتل انعطاف نشان دهیم.

*امید به دسترسی به شبکه ملی اطلاعات تا یک سال و نیم آینده
وی در مورد آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: بر اساس مصوب شورای عالی فضای مجازی وزارت ارتباطات مکلف به تهیه مدل مفهومی شبکه ملی اطلاعات شده است که این طرح هم اکنون تهیه شده و در شورای معین نیز به بحث گذاشته شده است که به محض تصویب کارش را در وزارت ارتباطات شروع می کند.
وی ابراز امیدواری کرد: دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در لایه‌های مختلف تا ۱٫۵ سال آینده محقق شود.

*تعیین تعرفه پیامک‌های انبوه
وزیر ارتباطات از تشکیل کمیته ای برای تعیین تعرفه پیامک‌های انبوه خبر داد و گفت: این طرح تا دو ماه آینده اجرایی می شود.

*قطع سریع مکالمات تلفنی به دلیلی بدهی موجب نارضایتی مشترکان همراه است
واعظی با بیان این که برای ارائه خدمات نسل چهارم موبایل اپراتورها را از نظر عملکرد معیارسنجی می کنیم افزود: اپراتورهای موبایل باید ویژگی های مدنظر سازمان تنظیم مقررات را برای ارائه این خدمات داشته باشند.
وی در مورد مبلغ ۵۷ هزار میلیارد ریال که به عنوان ودایع مشترکان که در اختیار مخابرات قرار دارد گفت: من فکر می کنم در حال تنظیم ارتباطات بهتر با مشترکان خود است به نحوی که در جلسه هفته گذشته اعضای هیات مدیره این شرکت از آن ها خواستیم با مشترکان ارتباط نزدیک تری داشته باشند و همچنین در مورد تصمیم گیری برای ودایع مشترکان و نیز قطع سریع مکالمات تلفنی به دلیلی بدهی که با نارضایتی مشترکان همراه است تجدید نظر کرده و برای آن گزارش بیاورند.

*یک سال قبل از بودجه مرکز تحقیقات مخابرات برای فضای مجازی استفاده می‌شد
وزیر ارتباطات برای اشکالاتی که نهادهای نظارتی به مرکز تحقیقات مخابرات ایران گرفته اند گفت: در یک سال قبل از بودجه متعلق به مرکز تحقیقات مخابرات برای فضای مجازی استفاده می شد که دستگاه های نظارتی بر این موضوع اشکال وارد کرده اند.
وی در مورد عملکرد اپراتورهای تلفن همراه گفت: برای ما فرقی میان اپراتورهای همراه اول وجود ندارد و اعتقادمان این است که اپراتورها خدمت گذار مردم بوده و سرویس خوب ارائه کنند. در این زمینه اگر تخلفی صورت بگیرد وظیفه وزارت ارتباطات است که به این تخلفات رسیدگی کند. بر این اساس تلفن گویای ۱۹۵ را برای دریافت گزارش از مردم در زمینه ضعف ها و تخلفات این بخش راه اندازی کرده ایم.

*بازپرداخت مبالغ اضافی به مشترکان
وی در زمینه مبالغی که به عنوان اضافه دریافت در فیش تلفن مشترکان قرار است پرداخت شود، گفت: در صورتحساب این دوره تلفن مشترکان مبالغی که از مردادماه به صورت علی الحساب از مشترکان دریافت شده بود چنانچه بیش از میزان مورد نظر باشد بازگردانده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا