دسته‌بندی نشده

ویکی سلامت ایرانی در راه است

مسوول فناوری‌های نوین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از راه‌اندازی سامانه‌ای موسوم به ویکی سلامت همانند ویکی پدیا خبر داد و گفت: این سامانه تا ۱۰ روز دیگر به طور رسمی ‌رونمایی می‌شود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,

 امیرحسین اسدی افزود: قرار است در این سایت اطلاعات حوزه سلامت گذاشته شود؛ نحوه راه‌اندازی این سایت به صورت تعاملی است به آن معنا که علاوه بر کارشناسان وزارت بهداشت که اطلاعات خود را روی این سامانه قرار می‌دهند مردم نیز می‌توانند در ارایه اطلاعات همکاری داشته باشند.
وی گفت: البته روی اطلاعاتی که مردم روی این سایت قرار می‌دهند نیز کارشناسان وزارت بهداشت، نظارت دارند. مسوول فناوری‌های نوین وزارت بهداشت از تمام مردم، اندیشمندان و صاحبان اطلاعات دعوت کرد تا با این شبکه دانش سلامت همکاری کرده و اطلاعات خود را روی این سامانه بارگذاری کنند.
اسدی گفت: این سامانه روی سایت اینترنتی به نشانی http://20115.ir قرار است راه‌اندازی شود.
وی گفت: در مرحله بعدی مردم می‌توانند حتی تجارب خود را وارد این سامانه کنند؛ به طورمثال بیمار مبتلا به سرطان می‌تواند تجارب خود را در حوزه درمان روی این سامانه بارگذاری کند و ما هم نظر خود را راجع به این مطلب پایین آن درج می‌کنیم و بر این اطلاعات نظارت داشته و مشاوره ارایه خواهیم داد.
مسوول فناوری‌های نوین وزارت بهداشت، گفت: در این سامانه درباره همه مطالب مربوط به حوزه سلامت توضیح داده خواهد شد اما هدف ما قرار دادن اصطلاحات پیچیده پزشکی در این سایت نیست بلکه می‌خواهیم اصطلاحات پزشکی را ساده‌سازی کنیم.
اسدی گفت: در نظر داریم بیشتر، مفاهیم آموزش عمومی ‌حوزه سلامت را در این سایت قرار دهیم.
وی درباره نحوه نظارت بر این سایت نیز افزود: از هر کدام از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور یک نماینده برای نظارت بر این سایت انتخاب می‌شود؛ همچنین برای نظارت از نیروهای دانشجویی مقاطع عالی پزشکی استفاده خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا