دسته‌بندی نشده

چرا مسکن مهر پرند تلفن ندارد؟

با وجود آماده شدن بخشی از واحدهای مسکن مهر پرند و سکونت مردم در این واحدها، همچنان مسکن مهر پرند تلفن ندارد.

n00004892-b.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,

رضا خلیلی – معاون فنی مهندسی شرکت مخابرات استان تهران علت اصلی این موضوع را ماندن تجهیزات مخابراتی در گمرک دانست و دراین باره اظهار کرد: مسکن مهر پرند پروژه بزرگی است که بخش‌های مختلفی دارد. در این میان برخی از واحدهای این بخش به نتیجه رسیده و افراد در آن‌ها ساکن شده‌اند.

 وی افزود: اکنون حدود ۱۲ هزار خانوار برای دریافت تلفن ثابت ثبت‌نام کرده‌اند و در مجموع شرکت مخابرات استان تهران تجهیزات لازم برای بهره مندی ۹۰ هزار خانواده از تلفن ثابت را فراهم کرده است.

 خلیلی ادامه داد: اکنون ۹۵ درصد کارها که مربوط به آماده سازی بسترها بوده صورت گرفته اما برخی تجهیزات کنترلی ما در گمرک مانده است و برای بهره برداری از تجهیزات لازم است که این دستگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

 وی با اشاره به این‌که این دستگاه‌ها از شهریور ماه امسال در گمرک مانده‌اند، توضیح داد: به هر حال لازم است که سلسله مراحلی که در این زمینه وجود دارد در کوتاه ترین مدت زمان ممکن است انجام شود تا مردم بتوانند از تلفن ثابت بهره مند شوند.

 معاون فنی مهندسی شرکت مخابرات استان تهران اظهار کرد:‌ اکنون تعداد بسیار کمی از خانواده‌های شهر پرند توانسته‌اند با همکاری شرکت ارتباطات سیار تلفن بی سیم دریافت کنند اما به هر حال در این بخش امکان واگذاری وسیع وجود ندارد و تنها می‌توان به عده‌ای محدود به این شکل تلفن واگذار کرد.

 وی ادامه داد: این شیوه و بهره‌گیری از امکانات شرکت ارتباطات سیار راهکاری است که برای مناطق دور افتاده و روستایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و اکنون برای جمعیت ۱۲ هزار خانواده‌ای که درخواست استفاده از تلفن ثابت را داشته‌اند نمی‌توان از چنین راهکاری استفاده کرد.

 خلیلی در پایان در پاسخ به اینکه حتی با ورود تجهیزات و کامل شدن شبکه هم تنها ۹۰ هزار خانواده قادر به استفاده از خدمات تلفن ثابت خواهد بود؟ توضیح داد: برای واگذاری تعداد بیشتر از ۹۰ هزار خط برنامه‌ریزی‌های مختلفی صورت گرفته و خریدها در حال انجام است و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا زمان بهره‌برداری از واحدهای باقیمانده تجهیزات مخابراتی آن‌ها نیز نصب خواهد شد.

 به گزارش ایسنا، ساخت ۹۵ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند جانمایی شده که تاکنون ۲۰ هزار واحد آن به متقاضیان تحویل داده شده و ۷۵ هزار واحد باقی مانده در مراحل مختلف ساخت قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا