دسته‌بندی نشده

کاهش تعرفه واردات تجهیزات موبایل

کاهش تعرفه واردات تجهیزات نسل 3 و 4 موبایل از 30 به 4 درصدشبکه خبری دولت الکترونیک – یک مقام مسئول: قصد داریم تعرفه گمرکی واردات ۱۵۰ قلم کالای ارتباطی که تولید داخل دارند را برای حمایت از تولید داخل افزایش دهیم.

تعرفه واردات تجهیزات IT چهار درصد و تعرفه واردات تجهیزات تلفن همراه ۳۰ درصد است. پس از اعطای مجوز نسل ۳ و ۴ به همراه اول و ایرانسل، برای تسریع توسعه نسل جدید، تعرفه واردات تجهیزات نسل ۳ و ۴ مطابق تعرفه تجهیزات IT چهار درصد تعیین شد.
 تعرفه گمرکی واردات تجهیزات IT حدود ۴ درصد و تعرفه گمرکی واردات تجهیزات تلفن همراه حدود ۳۰ درصد است.
پس از اعطای مجوز ارائه خدمات نسل ۳ و بالاتر به اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه، با مساعدت وزارت ارتباطات برای کمک به توسعه نسل جدید، تعرفه گمرکی واردات تجهیزات نسل ۳ و ۴ مطابق تعرفه تجهیزات IT تعیین شد.
به این ترتیب برخی تجهیزات نسل ۳ و ۴ موبایل مانند تجهیزات IT با تعرفه ۴ درصد وارد شد. 
در عین حال تعرفه گمرکی واردات سایر تجهیزات اپراتورها از جمله تجهیزات قدیمی نسل ۲ همان ۳۰ درصد است. 
اخیرا از اپراتورهای تلفن همراه اخباری مبنی بر تصمیم برای افزایش تعرفه گمرکی برخی تجهیزات تلفن همراه که تولید داخل دارند مانند آنتن شنیده می‌شود. 
آنها همچنین می‌گویند: هنوز رسما دستوری در این باره به آنها ابلاغ نشده است.
یکی از معاونان وزارت ارتباطات نیز در جلسه‌ای در مجلس با موضوع «عملکرد وزارت ارتباطات در حمایت از تولید داخل»، گفته: قصد داریم تعرفه گمرکی واردات ۱۵۰ قلم کالای ارتباطی که تولید داخل دارند را برای حمایت از تولید داخل افزایش دهیم.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا