فیلم

کاهش ۷٫۸ میلیارد دلاري درآمد بازار جهانی موبایل

سال ۲۰۱۸ درآمدهای بازار خدمات موبایلی برای نخستین بار کاهش می‌یابد. کارشناسان گفته‌اند سال ۲۰۱۸ میلادی مجموع درآمدهای بازار موبایلی جهان نسبت به سال ۲۰۱۷ یک درصد معادل ۷٫۸ میلیارد دلار کاهش می‌یابد.

خبرگزاری فارس: کاهش درآمد بازار جهانی موبایل برای نخستین بار در تاریخ

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Ovum، در سال ۲۰۱۲ میلادی در مجموع ۶٫۵ میلیارد سیم‌ کارت در جهان مورد استفاده قرار می‌گرفت که پیش‌بینی شده است این رقم تا سال ۲۰۱۸ میلادی به ۸٫۱ میلیارد عدد برسد.

به دنبال گسترده شدن ارتباطات موبایلی بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ میلادی، کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که درآمد بازار جهانی خدمات موبایلی نیز در دوره زمانی یاد شده از ۹۶۸ میلیون دلار به ۱٫۱ تریلیون دلار برسد.

با این وجود، پیش‌بینی شده است که در سال ۲۰۱۸ میلادی مجموع درآمدهای بازار جهانی خدمات موبایلی برای نخستین بار در تاریخ صنعت موبایلی جهان کاهش یابد. کارشناسان گفته‌اند که در سال ۲۰۱۸ میلادی مجموع درآمدهای بازار موبایلی جهان نسبت به سال ۲۰۱۷ یک درصد معادل ۷٫۸ میلیارد دلار کاهش میابد.

با این روند، طی ۵ سال آینده نوآوری در خدمات، تعرفه‌های استفاده از هر سرویس، مدل‌های تجاری، فعالیت‌های شبکه‌ای و همکاری‌های مخابراتی اپراتورها با یکدیگر به عنوان مهم‌ترین عامل استراتژیک در افزایش درآمدهای آن‌ها محسوب می‌شود.

“سارا کائوفمن”( Sara Kaufman) یکی از تحلیلگران صنعت، ارتباطات و پهن‌باند در مرکز Ovum در این خصوص توضیح داد: «رشد صنعت موبایلی طی سال‌های پیش‌رو در بسیاری از بازارهای جهان کند خواهد شد. اپراتورها طی سال‌های آتی با یک واقعیت جدید روبرو می‌شوند و آن‌هم فعالیت بیشتر و کسب درآمد کمتر است».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا