دسته‌بندی نشده

کلاهبرداری با فروش سیم‌کارت سوخته

 

رییس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی گفت: عده‌ای سودجو در قالب فروش سیم‌کارت اعتباری مشابه خط دایمی اقدام به کلاهبرداری از هموطنان می‌کنند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, سرهنگ بهروز رهبریان گفت: برخی افراد در تماس‌هایی با هموطنان خود را مدیر فروش اپراتورهای تلفن همراه معرفی کرده و مدعی می‌شوند خطوط اعتباری نزدیک به شماره افراد با قیمت ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان آماده فروش است که متاسفانه بسیاری از این سیم‌کارت‌ها سوخته است یا سیم‌کارتی که شماره مورد نظر خریدار باشد، نیست.
وی افزود: افراد زیادی با دایر کردن شرکت‌های مختلف و استخدام چند نفر به عنوان کارمند از ناآگاهی مردم سوءاستفاده کرده و از این راه کلاهبرداری می‌کنند.
وی گفت: بیشتر هموطنان به علت اینکه میزان کلاهبرداری اندک است برای طرح شکایت اقدام نمی‌کنند و همین موضوع باعث شده است تا کلاهبرداران به راحتی میلیون‌ها تومان پول به جیب بزنند. در یکی از روش‌ها این افراد مدعی فروش سیم‌کارت مشابه با ۵۰ هزار ریال شارژ رایگان و یک سیم‌کارت هدیه با دو هزار ریال شارژ می‌شوند اما هنگام خرید بیشتر این سیم‌کارت‌ها سوخته است.
رییس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با هشدار در مورد این تماس‌ها، تاکید کرد: هموطنان در صورتی که می خواهند از این سیم‌کارت‌ها خریداری کنند برای جلوگیری از سوءاستفاده باید هنگام تحویل سیم‌کارت ابتدا آن را بررسی کرده و در صورت صحیح بودن شماره اقدام به پرداخت پول به پیک کنند. همچنین بهتر است برای دریافت این‌گونه سیم‌کارت‌ها خریدهای خود را از مراکز مجاز اپراتورها به صورت اینترنتی از سایت اصلی شرکت یا حضوری انجام دهند.
به گفته رهبریان، در صورتی که یک شکایت در این رابطه مطرح شود پلیس آن را پیگیری کرده و به نتیجه می‌رساند. اگرچه میزان کلاهبرداری در این موارد اندک است اما پلیس با یک سرنخ نیز می‌تواند از کلاهبرداری‌های میلیونی جلوگیری کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا