دسته‌بندی نشده

کنترل ترافیک تهران هوشمند‌تر می‌شود

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران با بیان اینکه برای توسعه سیستم‌های هوشمند مدیریت ترافیک نیازمند توسعه شبکه فیبر نوری در شهر هستیم، گفت: طول شبکه فیبر نوری پایتخت تا پایان سال از مرز ۹۰۰ کیلومتر خواهد گذشت.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, حجت‌الله بهروز با بیان این مطلب، گفت: در اسفند ماه سال گذشته طول شبکه فیبر نوری تهران ۸۱۵ کیلومتر بود که در شش ماهه نخست سال توانستیم ۷۱ کیلومتر به طول این شبکه بیافزاییم.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون طول شبکه فیبر نوری تهران به ۸۸۶ کیلومتر است، گفت: در تلاشیم تا پایان سال ۴۰ کیلومتر دیگر شبکه فیبر نوری شهر را گسترش دهیم که بر این اساس طول شبکه فیبر نوری تهران به بیش از ۹۰۰ کیلومتر خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران گفت: تهران در فاز نخست به بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر فیبر نوری نیاز دارد که در تلاشیم فاز اول این شبکه را هرچه سریع‌تر تکمیل کنیم.
وی با تاکید بر اینکه هر چه شبکه فیبر نوری گسترده‌تر و کامل‌تر باشد امکان به کارگیری سیستم‌های هوشمند در کنترل ترافیک بیشتر می‌شود، افزود: نصب چراغ‌های راهنمایی هوشمند، ایجاد تقاطع‌های هوشمند، نصب دوربین‌های نظارت تصویری و ثبت تخلفات، مدیریت و کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی و ترافیک همه و همه وابسته به ایجاد شبکه فیبر نوری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا