دسته‌بندی نشده

۶۰ درصد کاربران از حملات سایبری آسیب دیده‌اند

حدود دوسوم کاربران ساکن در کشور امارات متحده عربی که توسط مرکز Kaspersky Lab مورد بررسی قرار گرفتند، طی حضور خود در دنیای مجازی دست‌کم یک بار مورد حملات سایبری قرار گرفته‌اند و بخشی از اطلاعات آن‌ها به واسطه حضور بدافزارها سرقت شده است.

۶۰ درصد کاربران از حملات سایبری آسیب دیده‌اند
به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک، این طور که نتایج حاصل از مطالعه جدید با همکاری مرکز امنیتی B2B International نشان می‌دهد، بیش از ۶۰ درصد کاربران دست‌کم بخشی از اطلاعات شخصی خود را در جریان حملات بدافزاری از دست داده‌اند و این در حالی است که تنها ۴۰ درصد آنها موفق شده‌اند تمام اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنند.

این مرکز امنیتی هشدار داده است که خطر گسترش بدافزارها به‌خصوص آن دسته از برنامه‌های مخرب با قابلیت تشخیص و اسکن اطلاعات شخصی می‌تواند خسارات مالی و غیرمالی جبران‌ناپذیری را برای کاربران به همراه داشته باشد.

این بررسی نشان داد از هر ۵ حمله سایبری که انجام می‌شود، یک حمله با موفقیت به هدف خود می‌رسد و در نهایت به اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا می‌کند.

همچنین گفته شد، برای ۲۱ درصد قربانیان سایبری در امارات اطلاعات به طور غیرقابل برگشت سرقت شده‌اند و برای ۳۹ درصد کاربران تنها بازگشت بخشی از اطلاعات امکان‌پذیر بوده است.

این بررسی‌ها نشان داد که برای ۵۵ درصد کاربران ارزش اطلاعات بیش از ارزش رایانه‌ای است که اطلاعات را روی آن نگهداری می‌کنند. 

کاربران حاضرند برای نگهداری از اطلاعات خود هزینه‌های بالا پرداخت کنند و این در حالی است که یک‌دهم این افراد به کارشناسان خارجی پول می‌دهند تا امنیت اطلاعات آنها برقرار شود و بازگشت اطلاعات از دست رفته نیز برای آنها فراهم شود.
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا