دسته‌بندی نشده

دهن‌كجي چين با طرح بيمه كشتي‌هاي حامل نفت ايران

هيلاري كلينتون وزير امور خارجه امريكا در حالي امروز عازم پكن شد تا با مقام‌هاي دولت چين گفت‌وگو كند كه گفته مي‌شود موضوع ايران يكي از اصلي‌ترين محورهاي مذاكرات در اين سفر خواهد بود اما به نظر مي‌رسد دولت چين از يك روز قبل از اين سفر پاسخ خود را به درخواست‌هاي احتمالي امريكا داده است.

به گزارش رجانيوز، روز گذشته دبیرکل انجمن صاحبان کشتی چین اعلام كرد که دولت چین در حال بررسی امکان صدور ضمانت‌نامه‌های دولتی برای کشتی‌های چینی واردکننده نفت از ایران است.

ژانگ شوگو گفت که مقام‌های دولتی چین در این فکر هستند تا کشتی‌های نفت‌کش چینی را پس از آغاز دوره تحریم جدید اتحادیه اروپا علیه ایران که تاریخ شروع آن در ماه ژوئیه است بیمه کنند.

خبرگزاری رویترز با درج این خبر نوشت که هند و کره جنوبی نیز در فکر صدور ضمانت‌نامه‌های دولتی برای نفت‌کش‌های هندی و کره‌ای واردکننده نفت از ایران هستند.

حدود ۹۰ درصد از بیمه‌گران نفت‌کش‌های جهان در غرب مستقر هستند و به در صورت اعمال تحريم‌هاي جديد اتحاديه اروپا، اين بيمه‌ها قطع خواهد شد اما مشتريان اصلي نفت ايران در چين، هند و كره جنوبي بلافاصله به فكر راه حل‌هاي جديد براي جبران اين مسئله برآمده‌اند، به‌طوري كه دولت چين قصد دارد كشتي‌هاي حامل نفت ايران را بيمه كند. همچنين شرکت‌های نفتی هند هفته گذشته گفته‌اند که حتی اگر محدود شدن بیمه‌ها باعث ایجاد ریسک برای کشتی‌هایشان شود تصمیم دارند به حمل‌ونقل نفت ایران ادامه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا