دسته‌بندی نشده

۶ برتری ویندوز فون مایکروسافت بر آیفون اپل

ویندوز فون سیستم‌عاملی است که توسط شرکت مایکروسافت برای گوشی‌های هوشمند ساخته می‌شود . ویندوز فون ۷ در نوامبر ۲۰۱۰ معرفی شد. در سیستم عامل ویندوز فون بر خلاف ویندوز موبایل، مایکروسافت بجای نشانه گرفتن بازار شرکت‌های بزرگ، بازار مصرف کنندگان را نشانه گرفته است.

 

به گزاش شبکه خبری دولت الکترونیک، در این سیستم عامل به جای استفاده از شکل برنامه های مبتنی بر ویندوز (فایل های exe) از برنامه‌های مایکروسافت سیلورلایت استفاده شده است. ویندوز فون ۸ در اکتبر ۲۰۱۲ معرفی شد.

اما مقایسه ویندوز فون با سیستم عامل آیفون می تواند جالب باشد. در واقع کارهایی که ویندوز فون انجام می دهد، اما آیفون قادر به انجامشان نیست:

۱٫ این سیستم عامل گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگتر را پشتیبانی می کند. بزرگترین صفحه نمایش برای آیفون تنها ۴ اینچ است، در حالیکه ویندوز فون می تواند صفحه نمایش ۴/۵ اینچ یا بزرگتر از آن را پشتیبانی کند.

۲٫   سیستم عامل ویندوز فون قادر به اجرای برنامه های آفیس مثل پاور پوینت و وورد است، در حالیکه آیفون تا کنون این قابلیت را به خاطر سر باز زدن مایکروسافت به دست نیاورده و جایگزینی چون مجموعه نرم افزارهای iWork به کاربرانش ارائه می دهد.

۳٫ کاربران ویندوز فون مایکروسافت می توانند طبق نظر و سلیقه خود آیکون های صفحه اصلی را کوچک و بزرگ کنند و در کنار هم قرار دهند، در حالیکه آیفونی ها هر چه که از همان اول در صفحه نمایشان بوده را فقط می توانند داشته باشند.

۴٫ دارندگان ویندوز فون می توانند با استفاده از شارژهای معمولی و استانداردی که تقریبا به سادگی در دسترس هست، گوشی شان را شارژ کنند، در حالیکه اپلی ها فقط شارژ خاص خودشان را دارند و فقط شارژ گوشی های اپل را می توانند استفاده کنند.

۵٫ ویندوز فون ها مجهز به تکنولوژی NFC هستند که اجازه می دهد تا انتقال محتوا با روی هم قرار گرفتن دو گوشی امکانپذیر شود.

۶٫ بعضی از گوشی های مجهز به ویندوز فون مثل نوکیا لومیا قابلیت شارژ شدن بی سیم را دارند، یعنی کافیست برای شارژ شدن آنها را روی پد مخصوصی قرار دهید، حال آنکه این کار از آیفون برنمی آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا