دسته‌بندی نشده

۶۱ درصد ایرانی‌ها اینترنت دارند

 

 

 

آخرین وضعیت ضريب نفوذ کاربران اینترنت نشان می دهد که ۶۱٫۵۷ درصد ایرانیها کاربر اینترنت هستند و اتصال به اینترنت از طریق تلفن همراه بیشترین کاربرد را برای کاربران ایرانی دارد در همین حال بررسی ها حاکی از آن است که استان تهران دارای بیشترین کاربر و استان خراسان جنوبی دارای کمترین کاربر اینترنت در کشور هستند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت جدول آخرین وضعیت میزان دسترسی و ضریب نفوذ اینترنت در کشور را براساس نوع اتصال به این شبکه و نیز تعداد مشترکان و کاربران این پروتکل ارتباطی و تا پایان سال ۹۱ اعلام کرد.

براین اساس تعداد كاربران اينترنت در سال ۹۱ برابر با ۴۶ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۸۲۹ نفر اعلام شده که در این راستا ضريب نفوذ كاربران اينترنت در سال ۹۱ برابر با ۶۱٫۵۷ درصد برآورد می شود.
در این میان بيشترين دسترسي مربوط به اتصال تلفن همراه است که از اين بين اپراتور همراه اول با ۱۲ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۸۶۸ کاربر، بيشترين تعداد كاربر اينترنت را به خود اختصاص داده‌ است.
بنا بر اين آمار، تعداد كاربران اينترنت تلفن همراه در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰ بیش از ۶۰٫۶۳ درصد رشد را نشان می دهد و همچنين اتصال ADSL داراي ۴۴٫۶۸ درصد و اتصال WiMAX نيز داراي ۱۳۳٫۷۷ درصد رشد در سال ۹۱ بوده است.
براساس این بررسی ها، در بين استانهاي كشور استان تهران داراي بيشترين تعداد كاربر اينترنت با ضریب نفوذ ۸۰٫۵ درصد و استان خراسان جنوبي داراي كمترين كاربر اينترنت با ضریب نفوذ ۴۰٫۴۸ درصد در سال ۹۱ بوده اند.
با توجه به آنکه جمعيت كشور در اين آمار بنابر اعلام رسمي مركز آمار در سال ۹۰ تعداد ۷۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۶۹ نفر در نظر گرفته بعد از استان تهران، استان های اصفهان با ضریب نفوذ ۷۰٫۴ درصد، خوزستان با ضریب نفوذ ۶۸٫۴۸ درصد، سمنان با ضریب نفوذ ۶۵٫۲۲ درصد و فارس با ضریب نفوذ ۶۱٫۶۶ درصد در مکان های بعدی تعداد بیشترین کاربر قرار گرفته اند.
طبقه بندی های انجام شده براساس ۵ نوع اتصال به اینترنت شامل دایل آپ، وایمکس، ADSL، تلفن همراه و فیبرنوری درنظر گرفته شده که این آمار نشان می دهد ۳۲ میلیون و ۱۳ هزار و ۴۹۴ نفر در کشور از طریق موبایل های خود به اینترنت متصل می شوند؛ این در حالی است که میزان اتصال کاربر نسل سوم موبایل به اینترنت ۵۰۴ هزار و ۷۴۳ نفر گزارش شده است و مابقی این آمار از طریق GPRS موبایل به اینترنت متصل می شوند.
براساس اعلام مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت جمع کل مشترکان اینترنت تا پایان سال ۹۱ در کشور ۳۳ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۳۰۴ نفر بوده و این در حالی است که تعداد کاربران اینترنت براساس این بررسی ها، ۴۶ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۸۲۹ نفر اعلام شده است.
در همین حال ضریب نفوذ مشترکان در سال ۹۱ حدود ۴۴ درصد و ضریب نفوذ کاربران در این سال ۶۱٫۵۷ درصد اعلام شده است.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا