دسته‌بندی نشده

۷۰ درصد زباله‌های الکترونیکی جهان به چین می‌روند

70 درصد زباله‌های الکترونیکی جهان به چین می‌روند

کارشناسان بر اساس آخرین بررسی‌های خود اعلام کردند که در سراسر جهان بیش از ۵۰۰ میلیون تن زباله الکترونیکی(e-Waste) وجود دارد که مقصد بیش از ۷۰ درصد آن‌ها کشور چین است.

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک از شماران سیستم، “نی یونگفنگ”(Nie Yongfeng) مدیر “انجمن علوم محیط زیست چین” اعلام کرد که این زباله‌های الکترونیکی شامل رایانه‌های شخصی، انواع باتری، تلفن‌های همراه، بوردهای الکترونیکی، چاپگر و … می‌شوند و موادی از جمله طلا، مس، آلومینیوم، نقره و دیگر فلزات گران‌بها را در خود جا داده‌اند.

مرکز StEP Initiative پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۷ میلادی سالانه بیش از ۶۵.۴ میلیون تن محصول الکترونیکی در سراسر جهان به عمر خود پایان می‌دهند.

این رقم نشان می‌دهد که طی ۴ سال آینده حجم تولید زباله‌های الکترونیکی در جهان سالانه ۳۳ درصد بیشتر می‌شود که این اتفاق به دنبال افزایش استفاده از گیرنده‌های تلویزیونی، تلفن‌های همراه، رایانه‌های شخصی، اسباب‌بازی‌های الکترونیکی و دیگر تجهیزات مربوطه صورت می‌گیرد.

طبق آخرین‌ بررسی‌های صورت گرفته، آمریکا بزرگترین تولیدکننده زباله های الکترونیکی در جهان محسوب می‌شود.
این کشور سالانه بیش از ۹.۴ میلیون تن زباله الکترونیکی تولید می‌کند.

پس از آمریکا کشور چین رتبه دوم را در اختیار دارد و در هر سال بیش از ۷.۳ میلیون تن زباله الکترونیکی درست می‌کند. 

طبق این آمارها، هر شهروند چینی سالانه به طور میانگین ۵.۴ کیلوگرم زباله الکترونیکی تولید می‌کند که این رقم برای هر شهروند آمریکایی در طول سال ۲۹.۸ کیلوگرم زباله الکترونیکی از خود برجا می‌گذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا