دسته‌بندی نشده

++C در آسیا محبوب‌ترین زبان برنامه‌نوسی شناخته شد

شبکه خبری دولت الکترونیک – در آسیا حدود ۳۰ درصد برنامه‌نویسان همچنان از زبان ++C استفاده می‌کنند و برای آمریکایی‌ها Java و Python محبوبیت بیشتری دارند.

در شرایط کنونی یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کار دشواری محسوب نمی‌شود و به لطف توسعه فناوری، پیچیدگی در زبان‌های برنامه‌نویسی هم کنار گذاشته شده است.
به نقل از ایندیاتایمز، کارشناسان جوان در حوزه نرم‌افزار ترجیح می‌دهند از زبان‌های برنامه‌نویسی جدید استفاده کنند و در مقابل بسیاری از سازمان‌ها همچنان نیازمند استفاده از متحصصانی هستند که بر زبان‌های برنامه‌نویسی سنتی تسلط داشته باشند.
نتایج حاصل از یک مطالعه جدید مرکز HackerRank نشان داد در آسیا حدود ۳۰ درصد برنامه‌نویسان همچنان از زبان ++C استفاده می‌کنند و برای آمریکایی‌ها دو زبان برنامه‌نویسی Java و Python محبوبیت بیشتری دارند.
اگرچه از نظر فنی هیچ ارجحیتی ندارد که کارشناسان یک زبان برنامه‌نویسی را بلد باشند و نحوه استفاده از زبان دیگر را ندانند، اما باید گفت که مزایای به کارگیری زبان‌های جدید بسیار بیشتر است. 

بررسی جدید نشان داد آن دسته از متخصصان نرم‌افزار که نحوه استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی جدید را بلد هستند فرصت‌های شغلی بیشتری را پیش‌روی خود می‌بینند، میانگین درآمد بالاتری دارند و امکان ارتقاء شغلی آنها بیشتر فراهم می‌شود.
این بررسی نشان داد ۲۵ درصد کارشناسان نرم‌افزاری در آمریکا از زبان برنامه‌نویسی Java استفاده می‌کنند و ۲۵ درصد دیگر هم به توسعه نرم‌افزار مبتنی بر زبان Python مشغول هستند.
 منبع: رایورز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا