دسته‌بندی نشده

Flash Player برای چندمین بار متوالی اصلاح و بروز شد

 

 

 

 

 

Flash Playerشرکت Adobe اعلام کرد که نسخه جدیدی از نرم افزار Flash Player را منتشر کرده که در آن بیش از ۲۰ نقطه ضعف امنیتی محتلف اصلاح و ترمیم شده است. نسخه به روز شده Flash برای محیط های Windows، Mac، Linux و Android ارائه شده است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، چندین نقطه ضعف در نرم افزار Adobe AIR ترمیم گریده است. نرم افزار AIR یک ابزار برنامه نویسی برای نرم افزارهای تحت وب است که مستقل از سیستم های عامل عمل می کند.

شرکت Adobe با انتشار یک هشدار امنیتی از کاربران خواسته تا در اسرع وقت نسبت به ارتقاء نرم افزارهای Flash و AIR به نسخه جدید آنها، اقدام کنند. از ۲۵ نقطه ضعف امنیتی که در این دو نرم افزار برطرف و ترمیم شده اند، ۱۴ نقطه ضعف از نوع “سر ریز حافظه” (Buffer Over-flow) و ۱۱ نقطه ضعف از نوع “تخریب حافظه” (Memory Corruption) بوده اند.

به دنبال اصلاح نرم افزار Flash Player توسط شرکت Adobe، دو شرکت مایکروسافت و گوگل نیز اقدام به ارائه نسخه به روز شده ای از مرورگرهای خود کردند تا این نقاط ضعف را در مرورگرهای IE 10 و Chrome برطرف کنند.

مرورگر IE نسخه ۱۰ و تمام نسخه های مرورگر Chrome، نرم افزار Flash را بطور پیش فرض در خود دارند و با هر تغییر در این نرم افزار، هر دو مرورگر باید به روز شوند.

شرکت مایکروسافت به تازگی و از نسخه آتی ۱۰ اقدام به گنجاندن نرم افزار Flash در داخل مرورگر IE خود کرده است.

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا