دسته‌بندی نشده

Galaxy S5 با پردازنده ۸ هسته‌ای ۶۴ بیتی عرضه می‌شود

برای گوشی هوشمند Galaxy S5 سامسونگ پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای Exynos 6 مبتنی بر ساختار ۱۴ نانومتری و فناوری ۶۴ بیتی در نظر گرفته شده و میزان مصرف انرژی در آن ۵۰ درصد کاهش یافته است.

خبرگزاری فارس: Galaxy S5 با پردازنده 8 هسته‌ای 64 بیتی عرضه می‌شود

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,حدود یک ماه پس از آنکه رسانه‌های کره‌ای خبر تولید پردازنده ۶۴ بیتی توسط شرکت سامسونگ را منتشر کردند، هم‌اکنون گفته شده است که این پردازنده در مراحل پایانی تولید به‌سر می‌برد و شرکت سامسونگ تقریبا همه اقدامات خود برای آن را به اتمام رسانده است.

 گزارش رسیده حاکی از ان است که سامسونگ تقریبا تمام مراحل پیچیده مربوط به توسعه و ساخت این پردازنده را پشت‌سر گذاشته است و هم‌اکنون از نظر فنی و توانایی آن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

پایگاه خبری ittoday.co.kr با انتشار مطلب یاد شده به درستی توضیح نداد که این تراشه به صورت آزمایشی در یک محصول مورد استفاده قرار گرفته است یا خیر. اما با این وجود پیش‌بینی می‌شود که سامسونگ به‌زودی این اقدام را انجام دهد.

این تراشه از نخستین پردازنده‌های چندهسته‌ای ۶۴ بیتی محسوب می‌شود که قرار است طی سال ۲۰۱۴ میلادی در بهترین گوشی‌های هوشمند وارد بازار جهانی شود. این طور که چندین منبع آگاه اعلام کرده‌اند، نخستین محصولی که مبتنی بر این پردازنده وارد بازار جهانی می‌شود گوشی هوشمند Galaxy S5 سامسونگ خواهد بود.

برای گوشی هوشمند Galaxy S5 سامسونگ پردازنده مرکزی Exynos 6 مبتنی بر ساختار ۱۴ نانومتری و فناوری ۶۴ بیتی در نظر گرفته شده است.

همچنین گفته شده است که مدل بعدی پردازنده‌های Exynos از ۸ هسته پردازشگر big.LITTLE شرکت ARM پشتیبانی می‌کند و هسته‌های آن از نوع Cortex-A53/A57 است. هر ۸ هسته پردازشگر در این محصول می‌توانند به صورت همزمان مورد استفاده قرار گیرند که البته میزان مصرف انرژی در آن‌ها نصف انرژی مورد نیاز برای پردازنده Exynos 5420 اعلام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا