دسته‌بندی نشده

McAfee شرکت امنیتی StoneSoft را خرید

 

 

 

مک آفیشرکت McAfee اعلام کرد که شرکت فنلاندی StoneSoft سازنده انواع دیوارهای آتش (Firewall) را به قیمت ۳۸۹ میلیون دلار به طور نقدی خریداری کرده است.

به گفته McAfee، آمارها نشان می دهد که بازار دیواره های آتش، یکی از محصولات امنیت شبکه است که رشد سریعی داشته و این شرکت تصمیم دارد سهم مناسبی از این بازار را به خود اختصاص دهد.

محصولات StoneSoft با محصولات فعلی McAfee ادغام شده و فناوری های منحصر به فرد StoneSoft در کنار فناوری های حاضر به کار گرفته خواهند شد.

شرکت StoneSoft علاوه بر دیواره های آتش، محصولاتی نیز در زمینه “سیستم های ضدگریز” (Evasion Prevention System)، سیستم های SSL و VPN تولید می کند. سیستم های ضدگریز برای مقابله با روش های فرار و مخفی ماندن نفوذگران به کار گرفته می شوند.

بهای پرداختی توسط McAfee بابت هر سهم شرکت StoneSoft معادل ۱۲۴ درصد ارزش سهم این شرکت در بازار بورس هلسینکی فنلاند بوده است.

در حال حاضر، شرکت StoneSoft بیش از ۲۵۰ کارمند و ۶۵۰۰ مشتری دارد.

شرکت StoneSoft در اواخر دهه ۱۳۷۰ در راستای گسترش حضور و فعالیت خود در بازار خاورمیانه، همکاری خود را با شرکت مهندسی شبکه گستر به عنوان نماینده رسمی و انحصاری StoneSoft در ایران آغاز کرد. ولی پس از دو سال فعالیت امیدوار کننده، بنا به سیاست مدیران جدید این شرکت، StoneSoft بازار خاورمیانه و از جمله ایران را جهت تمرکز بیشتر فعالیت های خود در اروپا، ترک کرد.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا