بسیاری از ایرانیها در سراسر جهان، مواضع فرانسه در مذاکرات روز گذشته را دلیل به نتیجه نرسیدن مذاکرات میدانند که این موضوع بازتاب‌های گسترده‌ای در شبکه اجتماعی فیس‌بوک داشت.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, با توجه به مواضع لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه خیلی از ایرانیها مقصر اصلی به نتیجه نرسیدن مذاکرات را دولت فرانسه میدانند.
به همین منظور بسیاری از کاربران ایرانی شبکه اجتماعی فیس‌بوک، انتقادات خود را به مواضع فابیوس در صفحه شخصی وزیر امور خارجه فرانسه منعکس کردند.
یک ایرانی به زبان فارسی در صفحه فیس‌بوک فابیوس نوشت: ما ایرانیها بیهوده و بی‌جهت به کشور شما احترام گذاشته‌ایم. الان فرانسه هیچ چیزی برای جلب احترام ندارد. یک کشور از نظر اقتصادی ورشکسته که آن‌چنان در سیاست بین‌الملل بی‌اعتبار است که به آلت دست امارات و عربستان تبدیل شده است. ایران دیر یا زود با جامعه جهانی دوست خواهد شد و در آن روز بهتر است که شما برای همیشه در اقتصاد و حتی جامعه ایران منزوی بشوید.
ما دوست داریم با همه دنیا رابطه خوبی داشته باشیم اما یک طلبی از شما داریم باید این طلب پرداخته شود. طلب این است که دیگر اجازه نخواهیم داد شما سهمی از اقتصاد ایران داشته باشید و در ضمن باید شما را در همه منطقه نیز به انزوا کشاند. اطمینان داشته باشید حتی اگر امارات و عربستان برای شما ارزشی قایلند به خاطر ایران است. کاربر ایرانی دیگری هم به زبان انگلیسی نوشته بود: لحظاتی در زندگی سیاسی وجود دارد که یک سیاستمدار را به قهرمان و یک سیاستمدار را به یک انسان بد تبدیل میکند. آقای فابیوس شما جلوی مذاکرات ایران به سمت صلح را گرفتید. ما ایرانیها در فرهنگ و تاریخمان با فرانسه نقاط مشترکی داریم. لطفا کلمات سیاه و زشتی را بر این روابط ننویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *