جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

اینترنت از هم می‌پاشد

محتوای جدول

گوگل هشدار داد که فعالیت‌های جاسوسی دولت آمریکا آینده اینترنت را به طور جدی در معرض خطر قرار داده و ممکن است منجر به فروپاشی آن شود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  ریچارد سالگادو مدیر بخش حقوقی و امنیت گوگل که در برابر کمیته مسوول بررسی جاسوسی‌های دولتی کنگره آمریکا شهادت می‌داد تصریح کرد که تداوم این وضعیت به کسب و کار بسیاری از آمریکایی‌ها لطمه خواهد زد. زیرا ممکن است هر کشوری بخواهد برای جلوگیری از جاسوسی‌های کاخ سفید، اینترنت محلی یا ملی راه‌اندازی کند.
وی همچنین به نمایندگی از گوگل خواستار آن شد که اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار مردم عادی قرار بگیرد و آنها بتوانند در مورد خواسته‌های دولت برای دسترسی به اطلاعات آگاهی‌های بیشتری کسب کنند.
وی افزود: فقدان شفافیت در مورد ماهیت نظارت دولت در کشورهای دموکراتیک، آزادی و اعتماد شهروندان را از بین می‌برد و بر رشد اقتصادی و امنیت تاثیر منفی می‌گذارد.
هدف از تشکیل این کمیته توسط کنگره تصمیم‌گیری در مورد تغییراتی است که باید پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن در زمینه قوانین جاسوسی و نظارتی آمریکا اعمال شود. از جمله تغییراتی که احتمالا اجرایی می‌شود افشای تعداد افرادی که اطلاعات‌شان جمع‌آوری شده و همچنین برآورد تعداد افراد آمریکایی در این میان خواهد بود.
همچنین شرکت‌های اینترنتی و تلفنی موظف خواهند شد تا به عموم در مورد دستورات دولتی که در زمینه جمع‌آوری داده‌ها دریافت کرده‌اند و موارد افشا شده اطلاع‌رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: