جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

برگزاری چهارمین دوره رقابت‌های نفوذ و دفاع مجازی

محتوای جدول

چهارمین دوره رقابت‌های نفوذ و دفاع در فضای مجازی از امروز و به مدت سه روز با حضور 26 تیم دانشجویی و دانش‌آموزی از سراسر کشور در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, براساس این گزارش دوره‌های پیشین این رقابت‌ها در سه محور مسابقه هک و نفوذ، معرفی تکنیک‌ها و روش‌های خلاقانه در نفوذ و دفاع و طراحی کاریکاتور و پوسترهای ترویجی برگزار شد ولی در چهارمین دوره برگزاری این رقابت‌ها علاوه بر این موارد، دو محور کشف شواهد رایانه‌ای و کارگاه‌های آموزشی و تخصصی نیز به مجموعه رقابت‌ها افزوده شده است.
در محور هک و نفوذ، تیم‌ها در دو مرحله (مقدماتی و نهایی) توانایی‌های خود را در زمینه تکنیک‌های نفوذ و دفاع به آزمایش می‌گذارند که تمامی متخصصان، دانشجویان و دانش‌آموزان دبیرستان‌ها می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.
در محور معرفی تکنیک‌ها و روش‌های خلاقانه در نفوذ و دفاع نیز شرکت‌کنندگان آخرین نوآوری‌های خود را در زمینه نفوذ و دفاع ارایه می‌دهند.
در بخش طراحی کاریکاتور و پوسترهای ترویجی، رقابت با نگاهی عام به مقوله امنیت و ارایه طرح‌های گرافیکی و یا کاریکاتورهایی در زمینه آموزش و ترویج مفاهیم امنیت در فضای مجازی برگزار می‌شود.
محور کشف شواهد رایانه‌ای با هدف ارزیابی توانمندی‌های شرکت‌کنندگان در زمینه کشف شواهد رایانه‌ای (فارنزیک) به صورت غیرحضوری و همچنین کارگاه‌های آموزشی، تخصصی و عملی برای مخاطبان خاص و عام برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: