کشتی مرموز گوگل + تصاویر

این کارخانه شناور و غول پیکر، یک مرکز داده است که توسط گوگل در خلیج یان فرانسیسکو در حال غعالیت های مشکوکی است که نگاه همه علاقمندان به فناوری اطلاعات را به جود جلب کرده است

دراین خصوص گمانه‌زنی در خصوص ماموریت کشتی غول‌پیکر گوگل که به تازگی در خلیج سان‌فرانسیسکو مشاهده شده، افزایش یافته است.

کارشناسان در خصوص عملکرد این شناور که ۷۶ متر طول و ۲۱ متر عرض دارد، فرضیه‌های مختلفی را مطرح کرده‌اند. 

برخی آن را مرکز داده جدید گوگل به شمار آورده‌اند و عده‌ای نیز این کشتی را کارخانه متحرک تولید عینک‌های گوگل قلمداد نموده‌اند.

به گزارش شبکه دولت الکترونیک از اسکای نیوز عربی، ماجرا وقتی پیچیده‌تر شد که هفته جاری یک کشتی دیگر نظیر شناور سان‌فرانسیسکو، ۴۳۰۰ کیلومتر دورتر در نزدیکی بندر پورتلند در ایالت مین مشاهده شد. 

مشکل زیادی بر سر راه کسانی که در این زمینه کنجکاوی می‌کنند وجود دارد زیرا از یک سو کسی چیز زیادی در مورد این کشتی‌ها نمی‌داند و از سوی دیگر ظاهراً گوگل نسبت به حفظ اسرار این کشتی‌های مرموز بسیار سخت‌گیر است، به گونه‌ای که حتی مقامات دولتی آمریکا نیز به لحاظ قانونی از انتشار هر نوع خبری در مورد این کشتی‌ها و یا محتویات آنها منع شده‌اند.

شناور گوگل در خلیج سان‌فرانسیسکو، دارای چهار طبقه است و ۱۲ ستون باریک نیز در بالای آن دیده می‌شود که احتمالاً آنتن‌های کشتی است.

با این حال سایت سی‌نت که در این خصوص تحقیقاتی انجام داده، می‌گوید این کشتی فقط یک سرور غول‌پیکر دریایی است.

گوگل در سال ۲۰۰۹ ساخت یک مرکز داده شناور را در اداره ثبت اختراع و حق مالکیت معنوی آمریکا ثبت کرده بود.

سایت خبری ماشابل معتقد است نگهداری از اطلاعات دیجیتالی در دریا، علاوه بر این که میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی برای گوگل به همراه دارد، باعث می‌شود این شرکت از دخالت‌های نابجای دولت‌ها در امان بماند.

تهیه وتنظیم:مهدی حیدرپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *