یک مرد روس با تغییر دادن شرایط در اختیار داشتن کارت اعتباری بانکی، در فرم مرتبط با دریافت کارت و فرستادن آن به بانک ”تینک آف” روسیه، توانست این کارت را دریافت کرده و این بانک را در یک مخمصه قانونی قرار دهد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, بانک ها معمولا فرم درخواست کارت اعتباری را که با حروف ریز نوشته شده، به مشتری ها تحویل می دهند و مشتری ها هم معمولا بدون خواندن، آن را امضا می کنند.

به گزارش سایت “روسیه تودای” این بار یک مشتری همان کاری را با بانک کرد که بانک ها با مشتریان خود می کنند. یعنی بدون خواندن شرایط قرارداد آن را امضاء می کنند. این بار مشتری شرایط مندرج در فرم را تغییر داده و مسئولان بانک بدون خواندن، آن را امضا کردند و این بار بانک کارتی اعتباری به دلخواه مشتری صادر کرده و به وی تحویل دادند.

ماجرا از این قرار است که این مرد روس پس از آنکه فرم درخواست کارت اعتباری را از سایت بانک دریافت کرد شرایط مندرج در آن را را به شرح زیر به نفع خود تغییر داده بود: ”اعتبار و مبلغ قابل دریافت از خود پرداز ، نامحدود، سود صفر درصد و کارمزد نیز صفر است.”

در ضمن در اقدامی جالب تر، این مشتری با دسترسی به سایت بانک، تغییرات دیگری نیز در قرارداد ایجاد کرد؛ یکی از تغییرات این بود که بانک مجاز نخواهد بود که این قرارداد را لغو یا از آن عدول کند و اگر بانک خلاف آن را عمل کند، در آن صورت باید خسارت سنگینی به صاحب کارت پرداخت کند.

جالب اینجاست که کار پس از دوسال از عقد قرارداد و صدور این کارت اعتباری به دادگاه کشید. بانک از وی تقاضای 1250 دلار کرد. اما دادگاه طبق مفاد قرارداد ادعای بانک را وارد ندانست و وی را فقط ملزم به پرداخت مبلغ اصلی برداشتی از بانک که حدود 500 دلار بود، کرد.

اما کار هنوز به اینجا نیز ختم نشده است. مرد روس به همراه وکیلش تقاضای 700 هزار دلار خسارت از بانک کردند. آنها بانک را متهم کردند که از مفاد قرارداد عدول کرده است.

مسئولان بانک در دادگاه گفتند که شرایط قرارداد را نخوانده اند، معمولا همان اشتباهی که مشتری ها هنگام امضای این نوع قراردادها مرتکب می شوند.

به گفته دیمتری میخالویچ وکیل این مرد 42 ساله روس، موکلش با این قرارداد و با این کارت اعتباری که در سال 2008 میلادی بین وی و بانک روسی ” تینک آف” منعقد شد، می تواند حتی یک جزیره در مالزی یا جای دیگر دنیا بخرد و بانک هم طبق این قرار داد مجبور خواهد بود قیمت آن را بپردازد.

درگیری قضایی بانک “تینک آف” و مرد روسی ادامه دارد.

یکی از مسئولان بانک گفته است: ”بر اساس برآورد وکلای ما، فکر نمی کنم که این مشتری مبلغی به این بالایی را بتواند دریافت کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *