اپل تاثیرگذارترین شرکت فناوری در جهان محسوب می‌شود، اما این موقعیت مناسب نمی‌تواند به شرکت اپل کمک کند تا در زمینه نوآوری از رقیب اصلی و سرسخت خود یعنی سامسونگ پیشی بگیرد.

خبرگزاری فارس: سامسونگ بزرگترین تولیدکننده فناوری‌های حافظه‌ای جهان شناخته شد

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, شرکت اپل با موقعیت مناسب خود در بازار جهانی توانایی ندارد با ارایه نوآوری‌های تکنولوژیک از سامسونگ پیشی بگیرد، زیرا این نوآوری‌ها به میزان گسترده وابسته به فناوری‌های حافظه‌ای است و شرکت اپل در زمینه تولید فناوری‌های حافظه‌ای هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد و در مقابل، شرکت سامسونگ بزرگترین تولیدکننده سیستم‌ها و فناوری‌های حافظه‌ای در جهان است.

این طور که مرکز IHS در گزارش جدید خود اعلام کرده است، سامسونگ بزرگترین تولیدکننده حافظه‌های DRAM و NAND در جهان محسوب می‌شود که هر دو نوع حافظه تقریبا برای تمام دستگاه‌های الکترونیکی امروزی لازم و ضروری هستند که از جمله این محصولات می‌توان به گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی اشاره کرد که اپل هم برای تولید آن‌ها باید سراغ سامسونگ برود.

درآمد شرکت سامسونگ از این بازار در فصل نخست سال جاری میلادی 4.6 میلیارد دلار محاسبه شد که این رقم معادل 36 درصد بازار جهانی 12.8 میلیارد دلاری حافظه‌های DRAM و NAND بود. رتبه‌های دوم و سوم این بازار را به ترتیب شرکت‌های SK Hynix و توشیبا تشکیل دادند.

در رتبه‌های چهارم و پنجم لیست بزرگترین تولیدکنندگان فناوری‌های حافظه‌ای جهان به ترتیب شرکت‌های Micron Technology و Elpida Memory ایستادند که درآمد سامسونگ از این بازار از مجموع درآمدهای شرکت‌های سوم تا پنجم لیست هم بیشتر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *