چندی پیش خبرگزاری مرکوری-نیوز تصاویر کاملی را از مقر جدید اپل که به «سفینه فضایی» معروف است و قرار است در کوپرتینو بنا شود، منتشر کرد. اما این بار خود اپل دست به کار شده و در ویدیویی که نمایانگر کنفرانس خبری برگزار شده برای معرفی مقر جدیدش است، حسابی با این مقر جدیدش عرض اندام کرده است. به خصوص اینکه گویا به تازگی ساختمان‌های مجلل به میدان جدیدی برای رقابت غول‌های فناوری تبدیل شده است. کمااینکه سامسونگ نیز به تازگی تصاویری از مقر 300 میلیون دلاری خود در سیلیکون‌ولی را رونمایی کرده است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,سایت Gizmodo گزارش داد، این پروژه درواقع مجموعه‌ای از 176 سایت موجود در محوطه‌ اپل است و به‌ اندازه‌ای جامع است که همه نیازهای عمرانی اپل را اعم از بخش اداری، آزمایشگاه‌های تحقیق و توسعه، پارکینگ، مراکز تفریحی کارکنان و گلخانه را رفع خواهد کرد.
برای ساخت این پروژه، بخشی از خیابان Pruneridge توسط شورای شهر تخلیه و مسدود خواهد شد تا به‌ عنوان کارگاه عمرانی مورد استفاده قرار گیرد. دامنه این تحولات به خیابان‌های اطراف و همسایه این پروژه نیز نفوذ خواهد کرد، به این ترتیب اپل تغییراتی را در محورهای ارتباطی اطراف این پروژه ایجاد خواهد کرد.
طراح این پروژه‌ بزرگ، موسسه‌ معماری و طراحی فاستر و شرکاست که توسط نورمن فاستر مدیریت می‌شود. همچنین طراحی فضای سبز نیز برعهده OLIN است که یک موسسه‌ طراحی و اجرایی در زمینه فضاهای سبز به شمار می‌آید.
مساحت قسمت سرپوشیده این پروژه 248 هزار مترمربع است و کل پروژه مساحتی بالغ بر 318 هزار مترمربع خواهد داشت که شامل دفاتر اداری، تحقیقاتی و تولیدی خواهد شد. 22 هزار مترمربع برای تالار کنفرانس، سالن بدنسازی و همچنین خدمات پارک خودرو توسط خدمه خواهد بود. همچنین هشت هزار و 500 مترمربع برای گلخانه، پارکینگ و همچنین ساختمان‌هایی برای مصارف امنیتی در نظر گرفته شده است. این ساختمان‌ها از لحاظ مصرف انرژی بسیار بهینه هستند و از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند که از طریق سلول‌های خورشیدی تعبیه شده در محوطه، تامین انرژی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *