جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

شبکه اجتماعی فیس بوک، مصداق بارز جنگ نرم دشمن است

محتوای جدول

فیس بوکرئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان شبکه‌های اجتماعی به ویژه فیس بوک را از جمله مهمترین تهدیدات اینترنتی کشور و یکی از مصادیق بارز جنگ نرم دشمن به شمار آورد.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، سرهنگ ایرج محمدخانی، رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان روز گذشته با حضور در جمع مسئولان، اساتید و دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی موسسه غیرانتفاعی احرار، به معرفی، ضرورت تشکیل و دستاوردهای پلیس فتا و تشریح چالش‌ها، آسیب‌ها و ارائه راهکارهای اجرایی مقابله با تهدیدات اینترنتی در فضای مجازی پرداخت.

رئیس پلیس فتای استان گیلان ابتدا بیلانی از عملکرد پلیس فتا در نیمسال نخست سال جاری پیرامون برخورد قاطع و قانونی با ۴۹۱ وب سایت اینترنتی متخلف، برخورد با گردانندگان ۶۴ وب سایت اینترنتی عرضه و توزیع داروهای تقلبی و غیرمجاز با اجرای عملیات پانگه آ ۵ سخنانی ایراد کرد.

سرهنگ ایرج محمدخانی در ادامه در خصوص اقدامات موثر پلیس فتا در حوزه فرهنگی و آموزشی، به تولید انیمیشن‌های مختلف، مستندهای “شما ۹ میلیون دلار برنده شده اید” و “بیراهه و ازدواج اینترنتی” و معرفی وب سایت اینترنتی پلیس فتا، ارائه مطالب آموزشی سایبری ویژه کودکان و نوجوانان و دانشجویان، مصاحبه رادیو و تلویزیونی با موضوع جرایم نوظهور سایبری، راههای پیشگیری، توصیه ها و نکات ایمنی، هشدارهای سایبری به مدت ۵۹۵ دقیقه و هزار و ۶۵۴ نفر – ساعت آموزش امنیت آنلاین با موضوع آسیب‌های فضای مجازی و راههای پیشگیری از آن اشاره کرد.

سرهنگ محمدخانی با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی بویژه فیس بوک، در صدر تهدیدات اینترنتی و از مصادیق بارز جنگ نرم دشمن می باشد، خطاب به دانشجویان اظهارکرد: تحت تاثیر جاذبه‌های کاذب و اغواءکننده این شبکه‌ها قرار نگرفته و سعی کنند پلیسِ خود بوده و با رعایت حد و مرزهای اخلاقی، از خط قرمزهای اخلاقی موجود در فضای مجازی عبور نکنند.

محمدخانی به تشریح سرنوشت کسانی اشاره کرد که با نادیده گرفتن چارچوب اخلاقی و عضویت در سایت‌های غیراخلاقی، زندگی خود را تباه کرده و آینده غمبار و تلخی را برای خودشان رقم زدند.

رئیس پلیس فتای استان گیلان در پایان به تشریح وضعیت برخی از افراد که با به اشتراک گذاری هویت و تصاویر برخی شهروندان در اینترنت، اقدام به هتک حیثیت و سوء استفاده بزهکاران اینترنتی شده، پرداخت که پرونده‌هایشان در پلیس فتا مورد رسیدگی قرار گرفته را برای آشنایی بیشتر حضار با جرایم فضای سایبر ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: