وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح خط مونتاژ بوردهای الکترونیکی در یزد گفت: صنعتIT ظرفیت ایجاد دو میلیون شغل در کشور را دارد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, علی ربیعی در مراسم افتتاح خط مونتاژ بوردهای الکترونیکی در یزد گفت: مطالعات و بررسی‌هایی که پیش از این توسط کارشناسان دولت صورت گرفت و در صحبت‌هایی که با رییس‌جمهور داشتیم، بر این موضوع تاکید شد که صنعت حوزه میکروپروسسورها می‌تواند به عنوان صنعت اول کشور فعالیت کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در گذشته صنعت خودرو را به عنوان صنعت اول جهان معرفی می‌کردند؛ اما امروز براساس بررسی‌های به عمل آمده، صنعت اول جهان صنعت آی‌تی است.
ربیعی افزود: براساس مطالعات می‌توان دو میلیون شغل مرتبط با حوزه آی‌تی و با تکمیل این حوزه در کشور ایجاد کرد. وی یکی از مهم‌ترین لازمه‌های تقویت صنعت در کشور را تقویت تعاونی‌ها دانست و گفت: از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در تعاونی‌های یزد مشاهده شد، رابطه خوب بین کارآفرین و افرادی است که در این صنعت مشغول به کار هستند که این ویژگی اول مرهون شخصیت افرادی است که در تعاونی‌ها فعالیت می‌کنند و همچنین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تشکیل یک تعاونی به حساب می‌آید. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اقتصاد ایران در صورتی که بتواند کارآفرینی و نخبگی را وارد بازار خود کند، می‌تواند پیشرفت خوبی داشته باشد. خط مونتاژ بوردهای الکترونیکی با هزینه‌ای بالغ بر 14 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 80 نفر توسط شرکت تعاونی پیشگامان عصر ارتباطات و در شهرک صنعتی یزد ایجاد شده است. این خط زمینه لازم برای ورود شرکت‌های آی‌تی به تولید دستگاه‌های خانگی، اسمارت‌فون‌ها، تبلت‌ها و ست‌تاپ باکس‌ها را فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *