جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

فیس بوك هك را آسان می كند

محتوای جدول

یك مرد معروف هنگ كنگی شركت امنیتی Trustwave را استخدام كرد تا متوجه شود آیا هیچ كدام از زیردستانش می توانند به كلمات عبور وی دست یابند یا خیر. 

فیس بوك هك را آسان می كند

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,كارشناسان امنیتی مذكور توانستند به راحتی و با استفاده از فیس بوك نشان دهند كه كلمات عبور وی به راحتی قابل دسترسی است. 

 آنها با استفاده از جستجو در عكس های فیس بوك توانستند پروفایل همسر سابق این فرد را شناسایی كرده و با فریب وی از طریق ایمیل به رایانه وی دسترسی پیدا كنند. 
این رایانه قبلاً توسط شخص معروف مورد استفاده قرار گرفته بود و در نتیجه عملیات هك كردن وی بسیار راحت تر از آن چیزی كه تصور می شد به انجام رسید. 

نكته مهم در اینجا این است كه كارشناسان امنیتی از یك اسكریپت خودكار كه از جستجوی گراف استفاده می كند برای جستجو در تصاویر فیس بوك استفاده كردند. 

با استفاده از این اسكریپت آنها توانستند به سرعت تصاویر افرادی را كه با فرد مذكور در یك عكس تگ خورده بودند، پیدا كرده و به پروفایل همسر سابق وی برسند. 

این كارشناسان امنیتی توصیه می كنند بهتر است مردم از این به بعد در مورد تگ كردن عكس دوستان و آشنایان در تصاویر فیس بوك بیشتر احتیاط كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: