دومین همایش پدافند ملی غیر عامل با موضع “درونی‌سازی مؤلفه‌های قدرت ملی”، صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین “رئیسی”، معاون اول قوهٔ قضاییه، “سردار جزایری”، معاون ستاد کل نیروهای مسلح، “سردار دهقان”، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سردار “غلامرضا جلالی” رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور، در سالن همایش‌های صدا و سیما آغاز به کار کرد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، سردار جلالی طی سخنانی در این همایش اظهار داشت: امروز دهمین سالگرد صدور فرمان مقام معظم رهبری برای تشکیل سازمان پدافند غیر عامل است.

وی با اشاره به اینکه ستاد کل مکلف شد که کمیته دائمی با حضور نمایندهٔ دولت، وزارت دفاع و پدافند هوایی تشکیل دهد تا موضوع پدافند هوایی را در کشور دنبال کنند، افزود: امروز سالگرد پدافند غیر عامل است و در ادبیات پدافند غیر عامل می‌توان گفت در میان کشورها جوان هستیم.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور تصریح کرد: تعاریف در موضوع پدافند غیر عامل متکی به دانش نظامی بوده است و در طول این دهه موضوع پدافند غیر عامل با تدابیر حکیمانه‌ی مقام معظم رهبری وارد برنامه‌های توسعهٔ کشور شد.

سردار جلالی با بیان اینکه امروزه ما در جایگاه نسبتاً بالایی در کشور قرار داریم، گفت: تعریفی که مقام معظم رهبری سال گذشته در تاریخ 7 آبان 91 در همین مراسم فرمودند که «پدافند غیر عامل یعنی مصونیت‌سازی». مصونیت بدین معنا که اگر دشمن تلاش به اقدامی می‌کند هیچ اثری بر جای نگذارد. معظم‌له مصونیت و پدافند غیر عامل را بی اثر کردن اقدامات دشمن علیه کشور تعریف کردند و فرمودند «این مصونیت در کالبد جامعه و دستگاه‌ها اجرایی شود».

وی خاطرنشان کرد:‌ با این نگاه، مقام معظم رهبری کشور را به سه لایه تقسیم کردند. کالبد زیر ساخت‌ها، جامعه و مردم، دستگاه‌های اجرایی و نظام اجرایی کشور را شکل می‌دهند. انتظار رهبر انقلاب از پدافند غیر عامل این بوده است که کشور در برابر طیف وسیعی از تهدیدات آسیب‌ناپذیر باشد و این موضوع تکلیف بسیار سنگین و اساسی است که بر عهدهٔ نیروهای پدافند غیر عامل است و امیدواریم از پس آن برآییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *