IFTTTارائه ی اپلیکیشن اتوماسیون IFTTT برای آیفون..! نام یک سرویس اتوماسیون سرویس های تحت وب است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ معرفی شد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, IFTTT در واقع خلاصه عبارت «If This Then That» یا «اگر این، آنگاه آن» است. همانطوری که از این عبارت نیز می توانید برداشت کنید، این سرویس در واقع به کاربر اجازه می دهد تا دستور العمل های مورد نظرش را برای اتوماسیون سرویس های تحت وب بسازد.

 تا به امروز امکان استفاده از IFTTT تنها از طریق مرورگر و سایت آن امکان پذیر بود، اما اکنون با عرضه اپلیکیشن آیفون این سرویس، شما می توانید از خدمات آن بر روی موبایل نیز برخوردار شوید.
 برای درک عملکرد IFTTT شاید این مثال به شما کمک کند. فرض کنید که می خواهید تمام عکس هایی که با اینستاگرام تهیه می کنید را بر روی دراپ باکس، آپلود کنید. برای اینکه بتوانید چنین عملیاتی را به صورت خودکار انجام دهید، تنها کافی است تا دستورالعمل آن را با انتخاب سرویس های مذکور در IFTTT ایجاد کنید.
 اپلیکیشن آیفون IFTTT فرآیند های دستورالعمل سازی را بسیار ساده تر از گذشته کرده است و شما حتی می توانید اپلیکیشن های پیش فرض آیفون را نیز به آن متصل سازید. برای مثال به کمک IFTTT می توانید دستورالعملی بسازید که کلیه تصاویری که توسط آیفون شکار می شوند، به صورت خودکار به حساب Flickr آپلود شوند.
اتوماسیون در آیفون

اتوماسیون در آیفون

بیشتر پشتیبانی IFTTT از سرویس های تحت وب مانند Facebook، Gmail ، Twitter و … است، اما بعضی از وسایل هوشمند نیز تحت پوشش آن قرار می گیرند، وسایلی مانند لامپ هوشمند فیلیپس و یا سیستم اتوماسیون منازل WeMo .

 از زمان لانچ IFTTT در سال ۲۰۱۰، به لطف پتانسیل بزرگ این سرویس، تا به حال کاربردهای بسیاری برای آن بوجود آمده و اکنون نیز با ورود آن به دنیای آیفون، قطعا شاهد مصارف بیشتری نیز از آن، خواهیم بود. شما می توانید اپلیکیشن این سرویس هیجان انگیز را به رایگان از اپ استور و برای آیفون دانلود نمایید.
 آیا تا به حال از IFTTT استفاده کرده اید؟ تجارب و یا کاربرد هایی که به ذهنتان می رسد را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *