از جمله اقدامات جدید گوگل برای عینک هوشمند آن می‌توان به راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی اشاره کرد که ابزارهای مخصوص عینک Glass را عرضه می‌کند و شرکت گوگل آن را Boutique نام‌گذاری کرده است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک؛ عینک دیجیتالی شرکت گوگل موسوم به Google Glassهنوز کامل نشده و نسخه اولیه آن برای انجام آزمایش‌های نهایی عرضه شده است و با بسیاری از محصولات سخت‌افزاری موجود در بازار مقایسه می‌شود. اما این طور که بر اساس آخرین به‌روزرسانی این عینک هوشمند اعلام شده است، شرکت گوگل قصد افزودن  چند قابلیت جدید را برای آن دارد.

از جمله قابلیت‌های جدید که گوگل برای این محصول در نظر گرفته مکانیسم قفل شده است که بر این اساس زمانی که کاربر از امکانات دیجیتالی عینک استفاده نمی‌کند، این بخش به صورت خودکار قفل می‌شود.

قابلیت قفل شدن این عینک هوشمند همان چیزی است که از مدت‌ها قبل گوگل در مورد آن صحبت کرده و توضیح داده بود که با این امکان اطلاعات شخصی کاربران ایمن می‌ماند و امکان دسترسی هیچ فرد دیگری به آن‌ها وجود ندارد.

اما فروشگاه اینترنتی Glass Boutique نرم‌افزار Glassware را عرضه می‌کند و در کنار آن کاربران ‌می‌توانند تمامی ابزارهای کاربردی مخصوص این عینک دیجیتالی را در اختیار بگیرند. باید توجه داشت این نخستین باری است که گوگل اعلام کرده برای این عینک دیجیتالی فروشگاه اینترنتی مجزا راه‌اندازی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *