همايش تخصصي بررسي ابعاد شبكه‌هاي اجتماعي ۲۰ مهرماه امسال به همت پژوهشكده فناوري اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهي در سالن اجلاس سران برگزار مي‌شود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,مسعود اسدپور دبير علمي اين همايش گفت: موضوعاتي همچون شبكه‌هاي اجتماعي و هويت، شبكه‌هاي اجتماعي و سرمايه اجتماعي، شبكه‌هاي اجتماعي و امنيت شامل حريم خصوصي و كنترل و افشاي اطلاعات از جمله محورهاي اين همايش است. وي افزود: ابزارهاي مديريت محتوا در شبكه‌هاي اجتماعي، مطالعه و تحليل شبكه‌هاي اجتماعي، بررسي مديريت هوشمند شبكه‌هاي اجتماعي و بررسي تاثيرات متقابل شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و واقعي نيز از ديگر محورهاي مورد بحث در اين همايش است.
اسدپور گفت: بيش از ۱۱۰ مقاله در حوزه علوم انساني و فني مهندسي به دبيرخانه اين همايش ارسال شد كه از اين تعداد، ۵۰ مقاله مربوط به حوزه علوم فني و ۶۰ مقاله مربوط به حوزه علوم انساني است.
وي افزود: از بين مقالات منتخب مربوط به حوزه علوم فني، ۲۰ مقاله به شكل پوستر و شش مقاله به شكل سخنراني و از بين ۳۳ مقاله انتخاب شده مربوط به حوزه علوم انساني شش مقاله به شكل سخنراني و بقيه به شكل پوستر ارايه خواهد شد.
به گفته وي چهار پنل تخصصي با موضوعات بررسي تهديدات و فرصت‌هاي فيس‌بوك، هويت و سبك زندگي و تاثير متقابل شبكه‌هاي اجتماعي مجازي و واقعي، بررسي نقض حريم خصوصي و چگونگي فرهنگ‌سازي، اطلاع‌رساني و جلوگيري از شايعات در اين همايش برگزار مي‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *