مدیرعامل شرکت همراه اول با بیان اینکه با ورود همراه اول به بورس مالیات این شرکت 5 درصد کاهش می یابد گفت: با کاهش مالیات حدود ۲۶ میلیارد تومان روی سود شرکت افزوده می‌شود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, وحید صدوقی در جریان انتقال نماد شرکت همراه اول به بورس تهران در مورد اثر انتقال این شرکت به بورس کالا روی قیمت و سهام این شرکت، گفت: شرکت همراه اول در بین شرکت‌های بورسی از نظر شفافیت اطلاعات، برگزاری مجامع سالیانه و درصد E/P بهترین وضعیت را در حال حاضر داشته و بر این اساس سهم خوبی برای سهامداران محسوب می‌شوند. وی در مورد این مساله که قیمت هر سهم این شرکت و یا سود شرکت چه تغییری خواهد کرد، گفت: مالیات شرکت در فرابورس نسبت به بورس اوراق بهادار حدود پنج درصد کاهش پیدا می‌کند بنابراین روی سود شرکت نیز تاثیر خواهد گذاشت و این تاثیر حدودا 26 میلیارد تومان است.

برنامه‌ای برای عرضه بیشتر همراه اول در بورس نداریم
مدیرعامل همراه اول گفت: فعلا برنامه‌ای برای عرضه بیشتر سهام همراه اول در بورس نداریم.
صدوقی افزود: امروز بازار منفی بود، در غیر این صورت قطعا سهام با قیمت بیشتری باز می‌شد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران در خصوص دستور وزیر ارتباطات برای توقف تعرفه‌های جدید مخابراتی و بررسی دوباره آنها و تاثیر این دستور روی EPS (پیش‌بینی سود هم سهم) شرکت، افزود: EPS چهار ماهه شرکت، براساس تعرفه‌های سابق بوده است که از سال 82 ثابت مانده بود.
وی در خصوص دستور جدید وزیر ارتباطات، گفت: نرخ یکسانی که برای تعرفه‌ها تعیین شده قابل قبول است اما وزیر بار دیگر خواسته که بررسی بیشتری در این خصوص صورت گیرد تا در حق مشترکان و اپراتور اجحافی صورت نگیرد.
صدوقی افزود: مزیت تعیین نرخ 599 ریال برای هر دقیقه مکالمه سیم‌کارت‌های دایمی همراه اول این است که مشترک می‌تواند با 87 میلیون مشترک تلفن ثابت و همراه با یک قیمت تماس بگیرد.
مدیرعامل همراه اول همچنین از افزایش سرمایه این شرکت خبر داد و گفت: به زودی افزایش سرمایه را از محل اندوخته‌ها اعلام خواهیم کرد.
وی افزود: امروز 500 هزار سهم همراه اول در بورس تهران معامله شد که جزو 10 درصد سهم عرضه‌شده در فرابورس بوده است.

همراه اول هشت هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان به ارزش بازار سرمايه اضافه كرد
مديرعامل شركت بورس و اوراق بهادار گفت: با انتقال همراه اول از فرابورس به بورس هشت هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان به ارزش بازار سرمايه افزوده شد.
حسن قاليباف اصل در حاشيه ورود همراه اول به بورس در جمع خبرنگاران گفت: امروز سهام همراه اول از فرابورس به بورس تهران منتقل شده و براي نخستين بار در بورس تهران مورد معامله قرار گرفت.
وي افزود: همراه اول جزو شركت‌هاي بزرگ بورس است كه با ۲۰۰ ميليارد تومان سرمايه و به قيمت چهار هزار و ۲۰۰ تومان تعيين قيمت شد.
وي با بيان اينكه همراه اول به عنوان دومين شركت در حوزه مخابرات وارد بورس و اوراق بهادار شده است، گفت:‌ در معاملات امروز ۵۰۰ هزار سهم اين شركت مورد معامله قرار گرفت و با ورود اين شركت به بورس هشت هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان به ارزش بازار سرمايه اضافه شد. به ‌طوري كه ارزش بازار سرمايه از ۲۸۵ هزار ميليارد تومان به ۲۹۴ هزار ميليارد تومان رسيد.
قاليباف‌اصل در مورد قيمت‌گذاري سهام اين شركت گفت: همراه اول به روش بازگشايي نماد در بورس عرضه و قيمت آن براساس عرضه و تقاضا و به روش بازگشايي نماد كشف شد.
وي در مورد تاثير اين شركت در شاخص كل بورس گفت: شركت همراه اول در سال ۸۹ وارد فرابورس شد و براي انتقال آن به بورس بايد شش ماه در اين بازار فعاليت مي‌كرد، اما اين بحث مطرح شد كه در صورت ورود همراه اول ورود به بورس ممكن است اثر مخابرات و همراه اول روي بازار سنگين شود، ولي در حال حاضر بازار سرمايه بزرگ شده و شركت‌هاي بزرگي وارد آن شدند به طوري كه با ورود هلدينگ خليج‌فارس به بورس اين شركت به تنهايي ۱۰ درصد بازار را در اختيار داشته و اندازه‌ آن از اندازه اين دو شركت (مخابرات و همراه اول) بيشتر است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *