سامانه یکپارچه مبادلات الکترونیکی دولت (سیماد) با حضور استاندار البرز و مدیران کل استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, ‌هادی ذاکری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز با اعلام این خبر گفت: این طرح با توجه به توسعه سیستم مبادلات الکترونیکی بین سازمانی توسط دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات و امنیت برای برقراری سیستم اتوماسیون این استانداری بدون استفاده از کاغذ بین دستگاه‌های اجرایی استان و سازمان‌های کشوری راه‌اندازی می‌شود.
وی افزود: این سامانه در واقع جایگزین فکس خواهد شد و از این پس هیچ مکاتبه‌ای به صورت کاغذی میان دستگاه‌ها، نهادها، شوراها و شهرداری‌های استان انجام نمی‌شود.
‌این مسوول، هدف از راه‌اندازی این سامانه را در راستای اجرای طرح دولت الکترونیکی دانست و گفت: با اجرای کامل و موفق این طرح علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و سرعت و دقت در مکاتبات بین دستگاه‌ها، در صرفه‌جویی مصرف سوخت و انرژی، جلوگیری از استهلاک وسایل نقلیه و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت نیروی انسانی دستگاه‌ها نیز گام‌های موثری برداشته می‌شود.
‌معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز در ادامه سخنان خود گفت: اجرای این طرح بدون استفاده از اینترنت به منظور رعایت امنیت در مکاتبات اداری مدنظر قرار گرفته است.
ذاکری با بیان اینکه در فاز نخست این طرح حداقل 70 دستگاه استانی از سامانه «سیماد» بهره‌مند خواهند شد، افزود: در مرحله بعدی علاوه بر ادارات کل استانی، دستگاه‌های شهرستانی نیز از این سامانه استفاده می‌کنند و تعداد دستگاه‌های بهره‌مند از این طرح افزایش می‌یابد.
وی گفت: برای اجرای این طرح در مرحله اول امکانات و تجهیزات مورد نیاز پیش‌بینی شده است که در سایر مراحل علاوه بر تکمیل زیرساخت‌های استانداری البرز، زیرساخت‌های ارتباطی مخابراتی نیز به موازات هم تامین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *