جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

کنفرانس گردشگری الکترونیکی ایران برگزار می‌شود

محتوای جدول

کنفرانس «گردشگری الکترونیکی ایران: چالش‌ها و راهکارها» با هدف بررسی چالش‌های پیش‌روی فعالان صنعت گردشگری برای بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ارتباطی در این صنعت هشتم آبان ماه در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, در این کنفرانس دو روزه که در هتل پارسیان آزادی برگزار می‌شود، فعالان گردشگری، استادان دانشگاه و مسولانی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور می‌یابند. «محمدحسین ایمانی خوشخو» رییس شورای سیاست‌گذاری و دبیر علمی ‌این کنفرانس در نشست خبری آنکه روز گذشته در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، گفت: استفاده از توانمندی‌های الکترونیک در توسعه گردشگری یکی از مهم‌ترین تجارب کشورهای پیشرفته در این عرصه است.
وی با یادآوری اینکه استفاده از فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری به معنی کاهش نقش نیروی انسانی در این صنعت نیست گفت: ارایه خدمات گردشگری به صورت الکترونیکی، با استقبال گردشگران
مواجه می‌شود.
ایمانی خوشخو با تاکید بر اینکه گردشگری در جهان به یک علم تبدیل شده است که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود، گفت: در این کنفرانس، گردشگری الکترونیک از منظر خدمات الکترونیکی، بازاریابی الکترونیکی، ابزارهای ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی و زیرساخت‌های گردشگری الکترونیکی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
مرتضی احمدی دبیر کمیته علمی‌ این کنفرانس نیز گفت: مفهوم گردشگری الکترونیکی در کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت گردشگری تعریف شده است و بیش از 20 سال قدمت دارد.
وی افزود: اگر موضوع گردشگری الکترونیکی را جدی نگیریم از مقاصد گردشگری دنیا حذف می‌شویم زیرا گردشگران امروزی مقاصد سفر خود را بر پایه اطلاعاتی که از ایننترت دریافت می‌کنند انتخاب می‌کنند و اگر مقاصد گردشگری ایران در این لیست قرار نگیرند انتخاب نشده و سفری به ایران انجام نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: