گوشی‌های هوشمند ارزان که قیمت آنها کمتر از ۲۰۰ دلار محاسبه می‌شود محبوبیت فراوانی نزد کاربران دارند و کارشناسان در پایان بررسی جدید خود دریافته‌اند که بازار این گوشی‌ها نسبت به قبل گسترده‌تر شده است.

گوشی‌های هوشمند ارزان‌تر از ۲۰۰دلار بازار جهانی را در دست می‌گیرند

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, گوشی‌های هوشمند ارزان‌قیمت این روزها در بازارهای رو به‌رشد بسیار محبوب شده‌اند و بیشترین فروش آنها مربوط به این قبیل بازارها می‌شود.
در این بازارها معمولا درآمد مردم کم است و در مقابل تمایل آنها برای خرید ابزارهای الکترونیکی جدید زیاد است.

شرکت تحقیقاتی ABI Research پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال جاری میلادی در مجموع ۲۳۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند ارزان وارد بازار جهانی می‌شود و این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ میلادی شاهد آن خواهیم بود که ۷۵۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند ارزان در جهان به فروش برسد.

“مایکل مورگان”(Michael Morgan) تحلیلگر برتر مرکز ABI در این خصوص گفت: «اگرچه این گوشی‌های هوشمند با قیمت ارزان به دست کاربران جهانی می‌رسند، اما باید توجه داشت که از نظر امکانات داخلی و قابلیت‌ها این محصولات با گوشی‌های هوشمند گران‌قیمت فاصله کمی دارند. این مسئله گوشی‌های هوشمند ارزان را به یک گزینه مناسب برای کاربران سراسر جهان تبدیل کرده است.»

شرکت کوالکام به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده پردازنده‌های موبایلی در جهان به همراه شرکت‌های چینی با نسل جدید محصولات خود اثرات قابل ملاحظه‌ای بر بازار جهانی گوشی‌های هوشمند ارزان گذاشته‌اند.
تلاش این مراکز باعث شده است تا در بازار جهانی شاهد انواع گوشی‌های هوشمند با قیمت کمتر از ۲۰۰ دلار باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *