شرکت مخابراتی اریکسیون بر پایه آخرین مطالعه جهانی خود اعلام کرد تا سال ۲۰۱۹ میلادی تعداد مشترکان تلفن‌همراه در جهان از مرز ۹.۳ میلیون نفر هم فراتر می‌رود.

به گزارش ایتنا، این شرکت مخابراتی بر پایه آخرین بررسی‌های خود اعلام کرد که ۵.۶ میلیارد نفر از مشترکان تلفن‌همراه در سال ۲۰۱۹ میلادی که حدود ۶۰ درصد کل این افراد را تشکیل می‌دهند، صاحب گوشی هوشمند خواهند بود.

این مرکز توضیح داد که در آن زمان بیش از ۹۰ درصد مردم جهان تحت پوشش خدمات شبکه مخابراتی WCDMA/HSPA قرار خواهند داشت و حدود دوسوم مردم جهان هم از خدمات شبکه‌های 4G/LTE بهره‌مند خواهند شد.

طبق آمارهای موجود، در فصل سوم سال جاری میلادی ۵۵ درصد گوشی‌های فروخته شده در جهان هوشمند بودند و گفته می‌شود که هم‌اکنون ۲۵ تا ۳۰ درصد مشترکان تلفن‌همراه در جهان گوشی هوشمند دارند.

این طور که “داگلاس گلیستراپ”( Douglas Gilstrap) مدیر مرکز استراتژی‌های اریکسون اعلام کرده است، برای آنکه یک میلیارد نفر از مردم جهان صاحب گوشی‌ هوشمند شوند ۵ سال زمان سپری شد. اما برای آنکه این تعداد به دو میلیارد نفر برسد کمتر از ۲ سال طول کشید.

9.3 میلیارد مشترک تلفن همراه در جهان تا سال 2019 میلادی

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, از هم‌اکنون پیش‌بینی می‌شود که تعداد صاحبان کنونی گوشی هوشمند تا سال ۲۰۱۹ میلادی سه برابر شود.

بر اساس پیش‌بینی‌های مرکز تحقیقات شرکت مخابراتی اریکسون، بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ میلادی میزان ترافیک اطلاعاتی مربوط به گوشی‌های هوشمند در شبکه‌های مخابراتی با رشد ۱۰ برابری به ۱۰ اگزابایت می‌رسد.

رشد ترافیک فایل‌های ویدیویی در این دوره زمانی ۵۵ درصد گزارش شده است و پیش‌بینی می‌شود که ۵۰ درصد ترافیک شبکه‌های مخابراتی در این دوره زمانی به این قبیل سرویس‌ها اختصاص یابد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *